Formule 1 opět v Praze. K vidění byl tři roky starý Red Bull

Během neděle si mohli fanoušci motoristického sportu přijít do Opletalovy ulice v Praze prohlédnout monopost formule 1. Konala se zde výstava vozu Red Bull RB14, který v královně motorsportu závodil v roce 2018. Pro návštěvníky byl ale nachystán i další program.

V České republice se o víkendu opět objevil monopost formule 1 stáje Red Bull. Krátce poté, co se s vozem RB7 proháněl po Česku v rámci natáčení videa s názvem From Castle to Castle vicemistr světa z roku 2001 a vítěz třinácti velkých cen David Coulthard, mohli si fanoušci v Praze prohlédnout vůz s označením RB14. S ním během sezony 2018 vybojovali Max Verstappen a Daniel Ricciardo dohromady čtyři triumfy a v neděli byl vystaven před budovou Autoklubu České republiky.

Během dne se přišlo na vystavený monopost podívat tisíce fanoušků. Návštěvníci si ale mohli také zasoutěžit v různých soutěžích, například ve výměně kol na reálné konstrukci formule (soutěž Red Bull Pit Stop Challenge) nebo na závodních simulátorech formule 1 (Red Bull Gaming Units). Součástí programu ale bylo mimo jiné i promítání Velké ceny Štýrska na velkoplošné obrazovce nebo sestřihu slow motion záběrů z natáčení videa From Castle to Castle.

Mezi účastníky akce se objevili také osobnosti českého motoristického sportu. Do Opletalovy ulice během neděle zavítali například Tomáš Enge, Filip Salač, Filip Mareš, Erik Cais, Gabriela Jílková, Jarek Janiš nebo Michal Makeš. Všichni tito závodníci byli vyzpovídáni moderátorem akce Petrem Suchoňem a také se zúčastnili autogramiády.

Akce se zúčastnil mimo jiné i jediný český pilot formule 1 v historii Tomáš Enge.

„Parádní, ve všech směrech vydařená akce, kterou jsme připravovali od začátku roku. Pro mě radost, pořád nekončící autogramiáda závodníků hovořila za vše. Myslím, že si to všichni skvěle užili. Moc děkuji partnerům akce, zejména městské části Praha 1, velmi si vážím naší spolupráce,“ uvedl po skončení akce prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Kromě Red Bullu RB14 byl k vidění také historický monopost Tatra 607. Jeho výstava se konala v prostorách sídla Autoklubu ČR.

Návštěvníci si mohli prohlédnout také vůz Tatra 607.

Fotografie: Bohumil Pácl

Fotogalerie