Formule E: Frijns trochu lituje svého rozhodnutí nezaútočit na D´Ambrosia

Formule E: Frijns trochu lituje svého rozhodnutí nezaútočit na D´Ambrosia

Robin Frijns přiznal, že trochu lituje svého rozhodnutí nezaútočit v posledním kole marrakešské ePrix na vedoucího Jeromeho D´Ambrosia. Nizozemec ov

Buemi v oficiálních testech Formule E potřetí nejrychlejší
Formula E: Piquet jun. napodobil v Long Beach svého otce
Campos Racing se bude starat o čínské monoposty ve Formuli E

Robin Frijns přiznal, že trochu lituje svého rozhodnutí nezaútočit v posledním kole marrakešské ePrix na vedoucího Jeromeho D´Ambrosia. Nizozemec ovšem nechtěl riskovat ztrátu cenných bodů.

Pilot stáje Virgin Robin Frijns dokončil víkendovou ePrix Marrakeše na druhé příčce. Nizozemec, pro kterého byl marocký závod ve Formuli E jeho teprve druhým představením po návratu, ztratil v cíli na vítězného Jeromeho D’Ambrosia pouhých 143 tisícin sekundy a dvojice se tak postarala o nejtěsnější rozdíl v cíli mezi první dvojicí v historii elektrické série.

Na dotaz serveru Motorsport.com, zda nelituje svého rozhodnutí nezaútocit v posledním kole na vedoucího Belgičana Frijns odpověděl, že trochu ano. Nechtěl však svůj tým připravit o cenné body, které britská stáj po neúspěsném úvodu sezony v Rijádu potřebovala.

“Jo, samozřejmě. Jsem závodník, necestuji po světě, abych skončil druhý. Jsem vítěz. Jistě, trochu toho lituju, ale udělal jsem to pro tým. Byly to cenné body pro tým, které jsme po Rijádu potřebovali a nastane čas, kdy budeme na vrcholu,” odůvodnil své rozhodnutí 27letý závodník.

Frijns ale zároveň přiznal, že ještě před učiněním konečného rozhodnutí svůj vůz na útok v posledním kole nastavil a dále také uvedl, že pokud by se v podobné situaci ocitl v budoucnu znovu, pravděpodobně by se již k útoku odhodlal.

“Byl velmi obezřetný. V jednu chvíli jsem si říkal “mám v desáté zatáčce zaútočit?” a potom jsem si řekl “jo, ale jsme druzí, Sam je třetí a já nebudu tím rváčem, který na Jeromeho zaútočí a nakonec nedokončí.” S ohledem na tyto věci si myslím, že bylo na začátku sezony chytré tak neučinit a pouze získat body. Uvidíme, kde budeme v půli nebo ve třech čtvrtinách šampionátu a jestli bude situace stejná nebo jestli bude zbývat závod do konce a já již možná nebudu bojovat o titul, tak to rozhodně udělám.”

Po zisku dvou pódiových umístění v Marrakeši patří Virginu v hodnocení tymů se 36 body čtvrtá pozice a zastiňuje tak stáj Audi Sport Abt Schaeffler, jejímž zákaznickým týmem od letošní sezony je. “Čtyři spojené kruhy” mají po dvou závodech na svém kontě 14 bodů a figurují na sedmém místě. Z tohoto faktu má Frijns pochopitelně radost.

“Z toho tedy smutný nejsem. Je to samozřejmě dobrý pocit. Všichni budou říkat, že Audi je hlavním soutěžícím. Papírově to tak je, jelikož máme stejné auto. Ale možná máme trochu lepší formu. To je dobré, doufám, že se to nezmění.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: