Formule E: Kdo ho zastaví? Ani v Paříži nenašel Buemi přemožitele + video

Formule E: Kdo ho zastaví? Ani v Paříži nenašel Buemi přemožitele + video

Sébastien Buemi pokračuje ve svém tažení za obhajobou titulu šampiona Formule E. Švýcar dokázal v sobotu triumfovat v ulicích Paříže, čím si připsal p

Formule E: Mahindra poskytne Wehrleinovi čas k etablování
Formule E v Mexico City: Přerušený závod vyhrává po infarktovém závěru Di Grassi
Formule E: Buemi viní z havárie v Santiagu problémy se softwarem

Sébastien Buemi pokračuje ve svém tažení za obhajobou titulu šampiona Formule E. Švýcar dokázal v sobotu triumfovat v ulicích Paříže, čím si připsal páté vítězství v šesti dosud odjetých závodech ročníku 2016-17.

Francouzský trumf byl pro suveréna elektrické formule přece jen něčím zvláštní, dokázal uspět na domácí půdě své stáje Renault e.Dams. Buemi výborně odstartoval z pole position a hned si vytvořil sice malý, ale stabilní náskok. Jediný, kdo s ním dokázal držet krok, byl Francouz Jean-Éric Vergne. Zbytek závodního pole začal ztrácet.

Jenže Vergne doplatil havárií na poruchu řízení a v závodě skončil. Kvůli nabouranému vozu musel vyjet safety car, což dalo náhle šanci bojovat o vítězství šampionu WTCC José-María Lópezovi. Jenže Buemi měl vše pod kontrolou, hned po restartu soupeři z týmu DS Virgin Racing ujel.

To nej ze závodu v Paříži:

Ostré závodění  netrvalo dlouho, do bariér narazil Buemiho největší soupeř v boji o titul – Lucas di Grassi. Jenže ani druhý restart nic nezměnil na triumfu suverénního lídra celého seriálu. Za ním dojeli López a zkušený Němec Nick Heidfeld.

Na okruhu v centru Paříže kolem slavné budovy Invalidovny se na triumf pilota, jenž má francouzské kořeny, přišlo podívat 46 000 fanoušků.

“Nejdůležitější bylo, že jsem se hned po startu odpoutal od soupeřů. Abych si vytvořil náskok, spotřeboval jsem trochu víc energie, než bylo plánováno.  Navíc mě dostaly pod tlak oba restarty po žluté fázi. Bylo to skvělý závod a José (María López) jel dnes výborně,” řekl v cíli vítězný Buemi.

Výsledky závodu najdete ZDE

Průběžné pořadí seriálu najdete ZDE

Foto: FIA Formula E

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 3 years ago

    Kdo ho zastaví? Snad jenom neúčast na závodě v USA (15.-16. 7. 2017) ho může stát nějaké body, neboť ve stejném termínu se jede závod WEC (6 Hours of Nürburgring). Má trochu pech, že v americkém Brooklynu se během jednoho víkendu jedou dva závody. Pokud upřednostní WEC, což je pravděpodobnější varianta, může ve Formuli E přijít o dvojitou porci bodů, v důsledku čehož se na něj budou moci jeho soupeři bodově dotáhnout.

  • DISQUS: 0