Formule E klepe na dveře, kdo se objeví v ročníku 2017/2018?

Formule E klepe na dveře, kdo se objeví v ročníku 2017/2018?

O nadcházejícím víkendu se znovu roztočí kola série plně elektrických monopostů. Formule E odstartuje sezonu 2017/2018 v Hongkongu a bude se jednat o

Ve švýcarské kvalifikaci vybojoval premiérovou pole position Evans
Beckhäuser vyrazí do závodů v Mugellu ze 13. místa
Češi ve F4: Václav Šafář

O nadcházejícím víkendu se znovu roztočí kola série plně elektrických monopostů. Formule E odstartuje sezonu 2017/2018 v Hongkongu a bude se jednat o celkově čtvrtý ročník stále populárnějšího seriálu.

Na startovním roštu se znovu objeví deset stájí a dvacet jezdců. Zatímco listina týmů nezaregistrovala novou přihlášku, mezi závodníky přibylo šest nových jmen.

Za tým NIO Formula E, který ze svého názvu vypustil pojmenování NextEV, pojede bývalý pilot IndyCar a GP2 Luca Filippi. Brazilec nahrazuje Nelsona Piqueta Jr., jenž se stěhuje do Jaguar Racingu.

Loňský vítěz mistrovství světa vytrvalostních závodů s Porsche LMP1 Neel Jani přichází vzhledem ke končícímu programu německé automobilky v královské třídě prototypů ke stáji Dragon Racing. Tam nahradí dalšího někdejšího vítěze závodu 24h Le Mans Loïca Duvala.

U DS Virgin Racingu končí José María López a jeho sedačku převezme Alex Lynn, šampión série GP3 z roku 2014 a vítěz dvanáctihodinovky v Sebringu.

Tým Techeetah přivítá ve svých řadách celkového vítěze Formule Nippon 2011 a šampióna FIA WEC 2012 Andrého Lotterera, odchází naopak Stéphane Sarrazin.

Z německého seriálu cestovních vozů DTM vstupuje do služeb stáje Venturi Formula E Edoardo Mortara.

Andretti Autosport měl původně v plánu nahradit Robina Frijnse Tomem Blomqvistem, nicméně konečná volba padla na Kamuje Kobajašiho, někdejšího pilota F1 a letošního jezdce Toyoty ve FIA WEC. Japonský závodník pojede s monackou licencí.

Sezona Formule E 2017/2018 odstartuje 2. prosince dvojzávodem v Hongkongu. Stejně jako loni bude druhý podnik hostit Marrákéš. Nově se však představí chilská ePrix v Santiagu, premiéru bude mít rovněž brazilské Sao Paulo, Řím a Curych. S Formulí E se tak vrátí do Švýcarska okruhové závodění poprvé od roku 1955. Z kalendáře naopak vypadly Buenos Aires a Monte Carlo.

Týmy a jezdci Formule E 2017/2018

Kandář 4. sezony Formue E

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0