Formule E: Nasra by mohl v Římě zastoupit Marciello

Formule E: Nasra by mohl v Římě zastoupit Marciello

Raffaele Marciello by si mohl v dubnové ePrix Říma odbýt svůj debut ve Formuli E, když by u týmu Dragon nahradil Felipeho Nasra. Čerstvá posila st

Formule E: Evans s Lópezem volají po změnách útočného módu
Formule E: Günther jako závodní jezdec končí, nahradit by ho měl Nasr
Formule E: Nasr oficiálně potvrzen u Dragonu

Raffaele Marciello by si mohl v dubnové ePrix Říma odbýt svůj debut ve Formuli E, když by u týmu Dragon nahradil Felipeho Nasra.

Čerstvá posila stáje Dragon Racing Felipe Nasr bude kvůli termínové kolizi s podnikem WeatherTech SportsCar Championship v Long Beach nucen vynechat dubnovou ePrix Říma. Ačkoli původně se hovořilo o možnosti návratu Maximiliana Günthera, na scéně se nyní podle informací serveru e-racing365.com objevuje další kandidát. Je jím úřadující šampion Blancpain GT Series Raffaele Marciello, který ve voze týmu nastoupil při závěrečném sezonním testu v Mexico City a po své účasti při testování v Marrakeši za HWA tak podruhé usedl do vozu Formule E.

Italova situace ovšem není úplně jednoduchá. Ačkoli jeho pokračování v Blancpain GT doposud nebylo oficiálně potvrzeno, předpokládá se, že Marciello bude v barvách stáje Mercedes-AMG AKKA ASP působit i nadále a to minimálně v Endurance Cupu. A právě úvodní podnik tohoto šampionátu, kterým bude tříhodinový závod na Monze, se uskuteční během stejného víkendu jako závod Formule E v italském hlavním městě. Avšak vzhledem k tomu, že kvalifikace i samotný závod budou v “chrámu rychlosti” na programu až v neděli, mohl by Marciello stihnout obě dvě klání. K účasti v obou podnicích by však potřeboval souhlas od Mercedesu-AMG a také ze strany FIA.

Ve startovním poli elektrického šampionátu bychom ovšem bývalého člena jezdecké akademie Ferrari nemuseli vidět pouze v Římě, ale také v ročníku 2019/2020. Marciello totiž během testu v Mexico City prohlásil, že by rád ve Formuli E závodil. Zajímavé by ovšem pro 24letého závodníka bylo například také IndyCar.

“Momentálně se koukáme pouze na to, jak to půjde při testech. Pak se koukneme, co je možné do budoucna. Samozřejmě bych v příští sezoně rád jezdil pro Dragon. Budu se snažit najít příležitost. Hledám možnost, abych mohl v příští sezoně být ve Formuli E. Tuto příležitost jsme u Dragonu nalezli, takže jsem šťastný, že zde můžu být a testovat. Test s HWA jsem si užil. Samozřejmě je to odlišné od vozů, které jsem řídil předtím a to z toho pohledu, jak regenerujete a jak zacházíte s brzdami. Ale má to čtyři kola a je to auto, takže se potřebujete pouze adaptovat a v tom jsem dobrý. Co se týkalo mě a formulí, záleží, jak se to vezme. Vždycky je tu třeba Indy nebo Formule E a nikdy nevíte, co se v této branži může v budoucnu stát,” řekl Ital v Mexiku serveru e-racing365.com.

Na formulové scéně se Marciello představil naposledy v roce 2017, kdy na Red Bull Ringu absolvoval podnik Formule 2. Svého největšího formulového úspěchu v kariéře formulového závodníka pak dosáhl v sezoně 2013, kdy se stal šampionem Evropské F3.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0