Formule E: Piquet končí u Jaguaru, nahradí ho Lynn

Formule E: Piquet končí u Jaguaru, nahradí ho Lynn

Nelson Piquet Jr. a Jaguar se po neuspokojivých výkonech v úvodních závodech sezony dohodli na ukončení spolupráce. Brazilce nahradí Alex Lynn. Fo

Formule E v Mexico City: Přerušený závod vyhrává po infarktovém závěru Di Grassi
Formule E v San-ja: Vergne se vrací na nejvyšší stupeň vítězů
Formule E: Nováčkovský test ovládl v Marrakeši Müller

Nelson Piquet Jr. a Jaguar se po neuspokojivých výkonech v úvodních závodech sezony dohodli na ukončení spolupráce. Brazilce nahradí Alex Lynn.

Formule E přichází o svého historicky prvního šampiona. Nelson Piquet Jr. a Jaguar se totiž dohodli na okamžitém ukončení spolupráce. Za tímto krokem stojí neuspokojivé výsledky brazilského závodníka v úvodních šesti závodech sezony. V nich si Piquet připsal na své konto pouze jediný bod za 10. místo v úvodním závodě v Rijádu.

“Po závodě v San-ja následovali rozhovory, během nichž jsme s Nelsonem přemýšleli o naší pozici. Bohužel jsme se dohodli, že Panasonic Jaguar Racing opustí a přijme jiné výzvy, které mu byly nabídnuty,” vysvětlil Piquetův konec šéf stáje James Barclay, který dále 33letému jezdci poděkoval za odvedenou práci a popřál mu hodně štěstí do budoucna.

Když se k nám Nelson ve čtvrté sezoně připojil, udělali jsme velký krok dopředu a dosáhli pro tým několik dobrých výsledků. Nedávné výsledky se však nesetkaly s týmovými očekáváními. Chtěli bychom využít této příležitosti a poděkovat za všechnu tu tvrdou práci, kterou do nás vložil od doby, kdy se k nám ve čtvrté sezoně připojil. Významně přispěl k vývoji našeho vozu a do jeho budoucího úsilì mu přejeme jen to dobré.”

Svou hlavní pozornost bude Piquet po odchodu z Formule E směřovat k brazilskému šampionátu cestovních vozů Stock Car, jehož sezona startuje již příští víkend. Zájem o elektrický šampionát ale i přes svůj konec u Jaguaru neztrácí.

“Spolupráci s Panasonic Jaguar Racingem jsem si během této sezony a půl užil. Výsledky v páté sezoně ale nenaplnily moje ani týmová očekávání. Za týden a půl zahajuji sezonu v brazilských Stock Car, na které se v roce 2019 zaměřím. Pro Formuli E mám stále vášeň. Byl jsem do ní zapojen od začátku a vyhrál zahajovací sezonu. Pro zbytek sezony přeji Jaguaru to nejlepší,” uvedl Brazilec.

Potvrzení Piquetova náhradníka na sebe nenechalo dlouho čekat. Týmovým kolegou Mitche Evanse bude ve zbývajících závodech páté sezony Alex Lynn. Brita jsme mohli v předchozím ročníku vídat u stáje Virgin a do elektrické série se tak vrací po tři čtvrtě roce.

https://twitter.com/JLRSolihull/status/1111581461763764225

“Připojit se k Panasonic Jaguar Racingu je pro mě skvělá příležitost. Jsem rozhodnutý spolupracovat s Mitchem, inženýry a techniky, abychom odteď do konce sezony podávali silné výkony,” těší se Lynn na svůj comeback.

Ke svezení s vozem Jaguar měl bývalý šampion GP3 blízko již v únoru, kdy jej měla stáj v úmyslu nasadit do pozávodního testu v Mexico City. Z tohoto plánu ovšem nakonec sešlo kvůli jezdcovým závazkům u Aston Martinu, který reprezentuje ve WEC.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Je naprosto nepochopitelné, jak mohl po mistrovské sezoně 2014/2015 nastat u Piqueta juniora tak velký propad výkonu. Poslední čtyři sezóny byly pro něj pouhým trápením.

  • DISQUS: 0