Formule E v San-ja: V kvalifikaci získává premiérovou pole position Rowland

Formule E v San-ja: V kvalifikaci získává premiérovou pole position Rowland

V kvalifikaci na ePrix San-ja zaznamenal pilot stáje Nissan e.dams Oliver Rowland, kterého tak čeká poprvé start z první příčky. Spolu s Britem bude

Víkendový přehled: 24h Spa, Závěr Formule E v Montrealu nebo IndyCar v Ohiu
Narozeninové vítězství pro Abta, v Hongkongu slaví premiérové vítězství ve Formuli E
Víkend v motorsportu: Češi se představí na formulové i automobilové scéně

V kvalifikaci na ePrix San-ja zaznamenal pilot stáje Nissan e.dams Oliver Rowland, kterého tak čeká poprvé start z první příčky. Spolu s Britem bude stát v první řadě úřadující šampion Jean-Eric Vergne a ze třetího místa vyrazí do závodu Antonio Felix Da Costa. Lídr šampionátu Sam Bird zahájí závod až ze 16. příčky.

Šestému podniku sezony 2018/2019 zatím vládne stáje Nissan e.dams. Po vítězství Olivera Rowlanda v prvním volném tréninku a nejrychlejším čase Sébastiena Buemiho ve druhém se japonský tým umístil na čele výsledkové listiny také v kvalifikaci. Nejrychlejší byl tentokrát opět Oliver Rowland, který si v superpole připsal čas v hodnotě 1:07,945 a vybojoval tak své první pole position ve Formuli E.

Důvod ke spokojenosti mohl mít po kvalifikaci také úřadující šampion Jean-Eric Vergne. Pilot stáje DS Techeetah, pro kterou je podnik v San-ja domácím, se totiž s časem 1:08,045 kvallifikoval jako druhý a na startu tak doplní v první řadě Rowlanda. Francouz tedy bude mít po třech závodech bez bodů dobrou výchozí pozici k ukončení série nevydařených výsledků.

Druhou řadu otevírá jezdec BMW i Andretti Motorsport Antonio Felix Da Costa (1:08,122), který se v superpole umístil na třetí příčce. Po boku vítěze z Rijádu odstartuje do závodu Daniel Abt, jenž s časem 1:08,331 obsadil čtvrté místo.

Smůlu měl tentokrát Sébastien Buemi. Švýcarovi se sice podařilo ovládnout kvalifikační skupiny, v superpole ovšem ve třetí zatáčce havaroval. Rowlandův týmový kolega se ale dokázal z těchto potíží dostat a byť s výraznou časovou ztrátou (1:34,036), svůj pokus se mu nakonec podařilo dokončit a do závodu odstartuje jako pátý.

Poslední šesté místo obsadil v superpole Alexander Sims. Druhý pilot spojení BMW-Andretti si ale v této rozhodující části nepřipsal žádný čas, když se patrně kvůli potížím s řazením na trati vůbec neukázal.

Sedmou příčku obsadil v kvalifikaci André Lotterer, osmou Jerome D´Ambrosio, devátý skončil Pascal Wehrlein a nejlepší desítku uzavřel Lucas Di Grassi.

Těsně za branami první desítky se umístil vítěz z Hong Kongu Edoardo Mortara, který odstartuje z 11. příčky.

Do nejlepší desítky se tentokrát neprobojoval ani vedoucí mu šampionátu Sam Bird. Jezdec Virginu totiž zajel pouze 16. čas.

Boj o startovní pozice se nevydařil Jaguaru. Zatímco Mitch Evans se poté, co při svém pokusu kolidoval v páté zatáčce se zdí, umístil na 20. příčce, jeho týmový kolega Nelson Piquet Jr. skončil ještě hůře a obsadil poslední 22. příčku. Mezi dvojici se vklínil jezdec HWA Gary Paffett, jemuž rovněž nevyšel kvalifikační pokus ideálně, když byl příliš dlouhý v 8. zatáčce.

kompletní výsledky kvalifikaceCOMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0