Formule E: Za BMW-Andretti by měli v nováčkovském testu nastoupit Spengler s Wittmannem

Formule E: Za BMW-Andretti by měli v nováčkovském testu nastoupit Spengler s Wittmannem

Stáj BMW i Andretti Motorsport by měla v nováčkovských testech Formule E, které bude hostit v lednu Marrakeš, nasadit Marca Wittmanna s Brunem Spengl

Formule E: Da Costa bere vinu za kolizi na sebe, Sims vidí problém v komunikaci
Formule E v Rijádu: Da Costa po startu z pole position vítězí
Formule E v Rijádu: První pole position sezony vybojoval Da Costa

Stáj BMW i Andretti Motorsport by měla v nováčkovských testech Formule E, které bude hostit v lednu Marrakeš, nasadit Marca Wittmanna s Brunem Spenglerem.

Stáj Andretti i BMW Motorsport by měla během lednových nováčkovských testů dát příležitost dvojici jezdců DTM. V barvách americko-německého spojení by se podle slov šéfa BMW Motorsportu Jense Marquardta měli představit Bruno Spengler a Marco Wittmann.

“Bruna máme jako součást celé naší dohody a myslím si, že v nějaké fázi posadíme za volant také Marca Wittmanna a necháme ho jet. Máme skvělou sestavu, ale do celého systému můžeme zasvěcovat také nové tváře, protože naši jezdci jsou pevným pilířem aktivit BMW Motorsportu,” uvedl Marquardt.

Pro Bruna Spenglera nepůjde o první zkušenost s Formulí E. Kanaďan, který je součástí projektu BMW i Andretti Motorsport jako testovací a vývojový jezdec, totiž nastoupil v nováčkovských testech již letos v lednu a na své konto si během letošního roku připsal rovněž několik dní soukromého testování.

Naopak šampion německé série z let 2014 a 2016 Marco Wittmann si za volantem vozu Formule E odbude premiéru. Do formulového kokpitu německý závodník usedl naposledy roku 2015 na Red Bull Ringu, když byl odměněn za zisk svého prvního mistrovského titulu v DTM testem pro stáj Formule 1 Toro Rosso. Jako závodní pilot se pak Wittmann na formulové scéně představil naposledy roku 2011, kde se stal vicemistrem Euroserie F3.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 1 year ago

  Management sportovního oddělení BMW tuší, že DTM již brzy skončí, proto hledá nové uplatnění pro své tovární piloty ve Formuli E

 • comment-avatar
  Luboš 1 year ago

  To by byla velká škoda,kdyby DTM skončila perfektní serie

 • DISQUS: 0