Formule Renault: Pro Ptáčka skončil závod v první zatáčce

Formule Renault: Pro Ptáčka skončil závod v první zatáčce

Trvalo to pouhý týden a Formule Renault Eurocup znovu závodí. Nepřesunula se nikam daleko, z Monaka zamířila na okruh Paula Ricarda nedaleko Marseill

Petr Ptáček má za sebou premiéru v Monte Carlu
Petr Ptáček vybojoval na Silverstone své první pódium v Eurocupu Formule Renault
Ptáček pátý ve druhém volném tréninku

Trvalo to pouhý týden a Formule Renault Eurocup znovu závodí. Nepřesunula se nikam daleko, z Monaka zamířila na okruh Paula Ricarda nedaleko Marseille.

Kvalifikaci pro první závod ovládl Colombo, vedle něj se na startovní rošt postavil Piastri, druhou řadu obsadil vedoucí pilot průběžného pořadí Martins a jeho největší soupeř Smolyar. Ptáček se kvalifikoval šestnáctý.

Po startu se na čele žádné změny neudály. Vedení se ujal Colombo následovaný Piastrim, Martinsem a Smloyarem. První zatáčka ovšem znamenala konec pro Petra Ptáčka Jr. Střetl se s Cordeelem a oba museli se zničenými vozy ze závodu odstoupit. Na trať vyjel safety car.

Restart zvládl Colombo výborně a začal si budovat na Piastriho náskok. Po zbytek závodu se pak v první desítce téměř nic nedělo. Nejdůležitější moment byl, když Kush Maini předjel Uga de Wildeho a zajistil si šestou pozici.

Colombo se tak konečně dočkal prvního letošního vítězství.  Na začátku sezony byl totiž právě on tipován na jedno z největších favoritů, poté co na Monze ovládl tréninky a zajistil si první pole position sezony. Jeho sláva však vydržela jen do první zatáčky, kdy ze závodu odstoupil.

Rozestavění do zítřejšího závodu určí kvalifikace, která se pojede v neděli ráno od 9:30, samotný závod pak startuje v 15:25.

Šárka Chomiaková

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0