Formuli E rozšíří v nadcházející sezoně nový tým

Formuli E rozšíří v nadcházející sezoně nový tým

Šampionát plně elektrických monopostů přivítá v nadcházející sezoně nováčka mezi týmy a startovní rošt se tedy rozroste dříve, než se původně očekával

Pekař a Jakschová si o víkendu nezazávodí
V Iowě získal pole position Power
Paolo Brajnik ubránil pozici a vyhrál závod formulí

Šampionát plně elektrických monopostů přivítá v nadcházející sezoně nováčka mezi týmy a startovní rošt se tedy rozroste dříve, než se původně očekávalo. Do Formule E má v ročníku 2018/2019 vstoupit nezávislá stáj. Byť zatím konkrétní informace chybí, spekuluje se o týmu HWA.

Dohady se opírají o dlouhodobé zvěsti vstupu stáje HWA do elektrického šampionátu, které nyní ještě posílily. HWA totiž staví a vyvíjí sportovní vozy Mercedes-AMG a nejvíce je známá technickou podporou německé automobilky v šampionátu DTM. Vzhledem k tomu, že Mercedes již potvrdil vstup do Formule E od sezony 2019/2020, mohlo by HWA v příštím roce v seriálu působit v roli takzvaného předskokana a následně značce předat nabyté zkušenosti.

Výše uvedené domněnky zapadají do filozofie týmu, a korespondují s konceptem Formule E, v níž nemůže startovat více než 24 vozů (12 týmů po 2 vozech), a protože s Mercedesem přijde také Porsche, jeden tým bude muset naopak z kola ven. A HWA zatím nemá velké individuální ambice, buď tedy po jednom roce působení splyne se “stříbrnými šípy”, naváže na spolupráci s Venturi, nebo se začne znovu naplno věnovat sportovním mercedesům.

HWA je nyní ve Formuli E technickým partnerem stáje Venturi a odebírání jejich pohonných jednotek od nadcházející sezony se jeví jako další logický krok. Prvotní uzávěrku měly potenciální zájemci o místo na roštu a o využívání zákaznických motorů v pondělí 15. ledna. FIA nyní přihlášky přezkoumá a vydá oficiální startovní listinu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0