LOADING

Type to search

Formuli Renault potrápil déšť, druhý závod se téměř celý odjel za safetycarem

Share

Jak se očekávalo, na Monze v neděli již od rána vládlo špatné počasí, teploty dosahovaly výše jen kolem 7 stupňů Celsia a pršelo. V těchto podmínkách si pole position vybojoval Alexander Smolyar. Poleman ze soboty Lorenzo Colombo, jemuž jedna malá chyba v první zatáčce zkazila skvěle rozjetý víkend, tentokrát startoval druhý.  Třetí místo na roštu obsadil Victor Martins. Ptáček se kvalifikoval jako sedmnáctý.

Jelikož před samým startem závodu bylo na trati vody opravdu hodně, rozhodli se pořadatelé pro start za safetycarem. Problém této série je, že se délka závodu počítá na minuty, nikoliv odjetá kola. A jelikož půlhodinová délka příliš prostoru k závodění neposkytuje, rozhodli se pořadatelé po deseti minutách safetycar odvolat, i když podmínky na trati byly stále špatné. To hned po restartu vedlo k nehodě na konci pole. Deledda se dostal do kontaktu se Schottem a po jediném kole na trať opět vyjel safetycar. I tak se Ptáček mezitím stihl posunout na třinácté místo. Ve vedení se nic nezměnilo, v čele závodu se stále držel Smolyar následovaný Colombem a Martinsem. Když zbývalo třináct minut do konce závodu, začalo se konečně znovu závodit. Ovšem i tentokrát to vedlo k okamžité nehodě. Na chvostu se srazili Baltas, O Keeffe a Benavides. Fernando Alonso, který ve Formuli Renault vlastní tým FA racing, tak v neděli přišel o všechny vozy. Následně havaroval i vítěz sobotního závodu de Wilde. Opět se tak závodilo pouhé kolo a na trať se vrátil safetycar. Tentokrát se pořadí na čele stihlo změnit. Martins předjel druhého Colomba.

Poslední restart se odehrál dvě minuty před koncem. Cílem jako první projel Alexander Smolyar, druhý Victor Martins a jako třetí Lorenzo Colombo. Ptáček se ještě stihl posunout na dvanáctou pozici. 

Druhý závodní víkend piloty čeká 11. května na Silverstone.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..