Fulín vítězem závodního víkendu na Slovakia Ringu, Matějovský bronzový!

Fulín vítězem závodního víkendu na Slovakia Ringu, Matějovský bronzový!

Jezdci týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín a Michal Matějovský, vybojovali na Slovakia Ringu první a třetí místo v šampionátu FIA ETCC. Svou rychlos

Maťo Homola klope na bránu Majstrovstiev sveta WTCC
Maťo Homola a SEAT sú na dobrej ceste
Křenek Motorsport v Perguse

Jezdci týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín a Michal Matějovský, vybojovali na Slovakia Ringu první a třetí místo v šampionátu FIA ETCC.

Svou rychlost prokazovali jezdci týmu Křenek Motorosport na Slovakia Ringu již od úvodních jízd a ne jinak tomu bylo i v nedělních závodech. V tom prvním zvítězil Petr Fulín způsobem start-cíl, před Maťo Homolou a Michalem Maťejovským. Fulín startoval s pole position, kterou udržel i po hrozivě vypadající skrumáži v první zatáčce a pak již nikým neohrožován směřoval za svým dalším vítězstvím. To cesta Michala Matějovského k prvnímu pódiovému umístění letošní sezóny byla o poznání složitější. Michal po včerejší nevydařené kvalifikaci startoval do závodu ze samotného konce startovního roštu a cesta ke třetímu místu v cíli tak vedla přes více než dvě desítky soupeřů!

Na startu druhého závodu se otáčela osmička nejrychlejších jezdců, což znamenalo, že Matějovský startoval ze třetí řady a Fulín ze čtvrté. Po průjezdu první zatáčky již jezdcům týmu Josefa Křenka patřilo čtvrté a jedenácté místo. Stíhací jízda tak v tomto závodě čekala Petra Fulína, který po hromadné nehodě v prvním závodě upřednostnil v nájezdu do první zatáčky bezpečný průjezd, před rychlým průletem.

\”Před závodem jsme si řekli, že nejdůležitější jsou body a tomu jsem také podřídil průjezd první zatáčky, kde se na mě tlačil Romanini a Skuz. Sice jsem lehce ztratil, ale bylo to lepší než vézt domů rozbité auto,\” popisuje úvod druhého závodu Petr Fulín.

V průběhu závodu předjeli Matějovský s Fulínem všechny své soupeře a dostali se až na záda domácího Maťa Homoly. V závěrečné fázi závodu měl lepší výchozí pozici Petr Fulín, nicméně na předjetí Homoly to však již nestačilo, a tak bylo pořadí v cíli druhého závodu následující: Homola, Fulín, Matějovský, Andrina Gugger a pětici nejrychlejších jezdců kategorie S2000 uzavřel Ital Diego Romanini.

V celkovém hodnocení víkendu, pak zvítězil Petr Fulín, před Maťo Homolou a Michalem Matějovským, což znamenalo, že stejně jako v loňském roce zazněla na Slovakia Ringu po závodech ETCC česká hymna. Petr Fulín si mimo vítězství na své konto připsal rovněž autorství nejrychlejších časů v obou závodech. V tom prvním to byl čas 2:16.496 a v tom druhém 2:16.888.

Šampionát FIA ETCC bude pokračovat již za tři týdny na rakouském Salzburgringu, kde se o víkendu 18.-19. května uskuteční 5. a 6. závod.

Petr Fulín:

warm-up – 2.15.461
1. závod – 1. místo
2. závod – 2. místo

\”Byl to náročný víkend, ve kterém se mi podařilo až na jednu výjimku vyhrát všechny měřené jízdy. Ze Slovenska tak mohu odjíždět maximálně spokojen a navíc s pocitem, že jsem si to tu mimořádně užil. Tým odvedl skvělou práci, za kterou jim chci moc poděkovat a stejně tak i všem partnerům a přátelům, kteří nás sem přijeli podpořit.\”

Michal Matějovský:

warm-up – 2:17.332
1. závod – 3. místo
2. závod – 3. místo

\”Po včerejší nepovedené kvalifikaci jsem do závodu nastupoval s vědomím, že pro dobrý výsledek bude třeba odvést maximum možného. To se nakonec také podařilo a já se po stíhací jízdě dostal ze samotného konce roštu až na pódium. Díky dvěma třetím místům se mi podařilo dotáhnout na čelo tabulky průběžného hodnocení, což byl také jeden z mých cílů pro tento víkend. Děkuji týmu, partnerům a fanouškům za podporu a za atmosféru, kterou zde vytvořili.\”

Josef Křenek: „Skončený víkend nelze hodnotit jinak než pozitivně. Slovakia Ring je náročná a nádherná trať s vynikající atmosférou. Jezdci i celý tým pracovali s vysokým nasazením, díky čemu se nám podařilo dosáhnout takto dobrého výsledku.“

Výsledky:
1. závod – link
2. závod – link

Pořadí po čtyřech závodech:
1. Petr Fulín – 42b
2. Maťo Homola – 22b
3. Andrina Gugger – 18b
4. Michal Matějovský – 17b
5. Peter Rikli – 14b

foto: Petr Frýba

\"Matejovsky_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB9990 \"Matejovsky_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB9652 \"Matejovsky_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB9455\" \"Matejovsky_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB0033 \"Fulin_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB7213\" \"Fulin_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB9406\" \"Fulin_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB9636\" \"Fulin_ETCC-Slovakiaring-2013_FRYB0332\"

COMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar

  Zdravim, neda sa niekde na nete vidiet tie dva zavody na SK Ringu? Na ofiko webe etcc zatim nejsu…

  • comment-avatar
   admin 8 years ago

   Je mi líto, ale oficiálně zatím ne, zítra by však měl být na eurosportu hodinový záznam. Později upřesníme.

 • comment-avatar
  jiří šimčík 8 years ago

  slovakiaring opět nezklamal super závody výborná atmosféra a vedro

 • DISQUS: 0