Fulín vybojoval na Norschleife první a třetí místo a dotáhnul se na vedoucího Schreibera

Fulín vybojoval na Norschleife první a třetí místo a dotáhnul se na vedoucího Schreibera

Nordschleife, legenda všech legend. Okruh jaký je na světě jen jeden. Tak právě tato trať hostila o uplynulém víkendu pátý a šestý závod letošního roč

Pátek na Slovakia Ringu
ETCC: Fulín vyhrál v Zeleném pekle první závod, druhý se štěstím ovládl Stefanovski
Pozor na rýchly SEAT, predbieha vás Maťo Homola

Nordschleife, legenda všech legend. Okruh jaký je na světě jen jeden. Tak právě tato trať hostila o uplynulém víkendu pátý a šestý závod letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů.

Jezdci a jejich cestovní vozy specifikace TCR předvedli více než 200.000 divákům dva skvělé a vyrovnané závody, na jejichž konci bylo první a třetí místo pro jezdce českého týmu Křenek Motorsport, Petra Fulína.

Fulín přijel na Nordschleife s cílem odčinit bodový výpadek z Hungaroringu a za tímto cílem vykročil hned od první měřené jízdy, když nejprve vyhrál oba testy a následně dva volné tréninky. V kvalifikaci to pak kvůli potížím byl druhý nejrychlejší čas a ve dvou společných závodech s WTCC vybojoval dvě již zmíněná pódiová umístění.

Mimo pohárů a cenných bodů si Fulín z Německa odvezl také autorství nejrychlejšího závodního kola, když okruh dlouhý 25.378 metrů zvládnul za 9:16.316.

„Hned v úvodu bych rád poděkoval celému týmu, protože všichni odvedli skvělou práci. Auto bylo hodně blízko tomu, co jsem si přál. Najít správné nastavení pro naše auto bylo poměrně snadné, co však bylo mnohem složitější, tak to bylo zvolení správného tlaku v pneumatikách. Důvodem byly vždy hodně rozdílné teploty mezi ranním a odpolední jízdou. S výsledky závodu jsem, ale velice spokojen. Podíváme-li se do výsledkové listiny, mohlo by se zdát, že pokud máte SEAT a správné tlaky v pneumatikách, tak dosáhnout na pódium bylo poměrně snadné,“ tak zněla slova Petra Fulína na tiskové konferenci po skončení závodů.

Slova Petra Fulína pak doplnil i šéf týmu, pan Josef Křenek:

“Závody na Nordschleife patří k nejnáročnějším vůbec a to jak pro jezdce, tak i pro závodní vůz. S naším počínáním jsem velmi spokojen, až na kvalifikaci, kde jsme udělali chybu v nastavení tlaku pneumatik, jsme byli vždy nejrychlejší. První a třetí místo je výborný výsledek, obrovský dík patří celému týmu a také našim partnerům. Je to až neuvěřitelné, jaká na Nürburgringu během 24hodinového závodu panuje atmosféra. Tyto závody budou s jistotou patřit k vrcholům této sezóny.“

Závody na Nordschleife uzavřel šampionát FIA ETCC první polovinu letošní sezóny. Ta druhá začíná víkendem v Portugalském Vila Realu, kam jezdci zamíří o víkendu 23. – 25. června.

Do Portugalska pojede v roli leadera průběžného pořadí opětovně švýcarský závodník Christjohannes Schreiber (44b), který v loňském roce hájil barvy českého týmu Křenek Motorsport, nicméně Petr Fulín (43b) ztrácí díky výborným výsledkům v Německu již jen jediný bod! Průběžné třetí místo drží s 33 body Igor Stefanovski z Makedonie.

foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0