Fulína čeká boj na městské trati

Fulína čeká boj na městské trati

Pražský tým Křenek Motorsport a jeho jezdec Petr Fulín vyrážejí do Portugalska, kde na městské trati ve Vila Real, začne druhá polovina letošního ročn

Petr Fulín obhájil titul evropského šampiona cestovních vozů
Předsezónní povídání s jezdci šampionátu FIA ETCC
Pole position pro první podnik získal Münnich, Fulín odstartuje z druhé pozice

Pražský tým Křenek Motorsport a jeho jezdec Petr Fulín vyrážejí do Portugalska, kde na městské trati ve Vila Real, začne druhá polovina letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů.

„Na loňské závody v Portugalsku nemám vůbec dobré vzpomínky a tak věřím, že letos to bude lepší. Díky dobrým výsledkům na Nordschleife se mi podařilo bodově dotáhnout na ChrisJohannese a teď je maximálně důležité tyto body potvrdit a vytvořit si co nejlepší výchozí pozici pro závodní víkendy v Zolderu a v Mostě,“ prozradil Petr Fulín o víkendu na mosteckém autodromu, kde v průběhu závodního víkendu ESET V4 Cupu svezl po dráze vybrané hosty mosteckého okruhu.

U této příležitosti bylo také oznámeno, že velkého mosteckého finále by se měl účastnit také Fulínův syn, Petr Fulín jr. a české publikum se tak v říjnu může těšit na velice atraktivní rodinný duel.

„Vzpomínám si, že loni bylo v Portugalsku neskutečně moc diváků a závody žilo celé město. Je jasné, že pro diváky jsou tyto městské tratě nesmírně atraktivní, nicméně pro jezdce zde není prostor pro sebemenší chybičku. Věřím, že já i auto jsme dobře připraveni a že se nebude opakovat smůla z loňského roku a že si závody všichni náležitě užijeme,“ dodává Petr Fulín.

„Na závod ve Vila Real se těším, jedná se o poslední letošní společný víkend s WTCC a je tam skvělá atmosféra. Na Nordschleife se nám dařilo a městský okruh ve Vila Real je hodně hrbolatý a tím v nastavení velmi podobný. Mimo to je i zde pilot velmi důležitý a s Petrem Fulínem máme jednoho z nejlepších. Doufáme, že se nám podaří navázat na skvělé výsledky z posledních závodů ,“ říká před odjezdem do Portugalska šéf týmu, pan Josef Křenek.

Fanoušci se mohou tak jako i v předchozích případech těšit na závody v přímém přenose na televizních obrazovkách.  Ty budou tentokráte na kanále Eurosport 2 a jejich začátky jsou naplánovány na 12:45 a 13:00.

Harmonogram závodního víkendu ve Vila Real:

Sobota 24. Června
08:30 – test – 45 min
14:15 – volný trénink – 45 min
18:00 – kvalifikace – 30 min

Neděle 25. Června
11:45 – 1. závod
13:00 – 2. závod

foto: Petr Frýba

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0