G-Drive diskvalifikován, Signatech Alpine vítězem Le Mans v LMP2

G-Drive diskvalifikován, Signatech Alpine vítězem Le Mans v LMP2

Radost posádky #26 G-Drive Racing z vítězství v Le Mans ve třídě LMP2 neměla dlouhého trvání. Hned v pondělí komisaři objevili nepovolenou součástku n

Meyer Shank Racing prý pro Le Mans vsadí na ‚dámskou jízdu‘
Je to tady! Závod 24h Le Mans na programu již tento víkend
24h Le Mans – Toyota konečně slaví vítězství

Radost posádky #26 G-Drive Racing z vítězství v Le Mans ve třídě LMP2 neměla dlouhého trvání. Hned v pondělí komisaři objevili nepovolenou součástku na vozech, které připravuje TDS Racing, což se kromě #28 TDS Racing týká také vítězné Orecy 07 Gibson v barvách G-Drive.

TDS Racing se totiž o vůz G-Drive stará, a právě francouzský tým na oba vozy přidal součástku, která se postarala o mnohem rychlejší tankování než v případě soupeřů a obě posádky tak měly získat nelegální výhodu.

Zatímco TDS Racing však přišel jen o čtvrté místo, pro G-Drive to znamená ztrátu skvělého vítězství. Smutným faktem je, že i bez této výhody by posádka ve složení Roman Rusinov, Andrea Pizzitola a Jean-Éric Vergne dosáhla díky fantastickému výkonu snadného vítězství. TDS Racing se chce v obou případech odvolat.

V tuto chvíli tak vítězství patří vozu #36 Signatech Alpine a posádce Nicolas Lapierre, Andre Negrao a Pierre Thiriet. Na druhou příčku se posouvá #39 Graff-SO24 s Vincentem Capillairem, Jonathanem Hirschiem a Tristanem Gommendym. Třetí je pak trojice Juan Pablo Montoya, Will Owen a Hugo de Sadeleer v barvách #32 United Autosports.

Ještě včera hovořil Vergne, že toto vítězství je vrcholem jeho kariéry a obrovským skokem vpřed po období trápení, a to jak na trati, tak v osobním životě. Vítězství v Le Mans pak byl jeho letošní cíl a po zdárném dokončení se může v klidu soustředit na šampionát Formule E.

Nyní ovšem se zdá, že vítězství spadlo do klína naopak posádce s Lapierrem, který by oslavil třetí triumf v LMP2 a udržel si svou neporazitelnost v této třídě. Pro Rusinova jde o druhou diskvalifikaci z pódia v Le Mans, v roce 2013 přišel o třetí místo v LMP2 kvůli překročení velikosti palivové nádrže.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0