Gabby Chaves se v Gateway vrátí do kokpitu

Gabby Chaves se v Gateway vrátí do kokpitu

Gabby Chaves se během nadcházejícího podniku IndyCar Series v Gateway Motorsport Parku vrátí za volant vozu stáje Harding Racing. V posledních třec

V předsezónních testech evropské F3 byl nejrychlejší Mick Schumacher
IndyCar: Scuderia Corsa nastoupí v příští sezoně do 13 závodů, závodit pro ni bude Jones
F3: Zendeli získal pro Charouze první body, zvítězil Vips

Gabby Chaves se během nadcházejícího podniku IndyCar Series v Gateway Motorsport Parku vrátí za volant vozu stáje Harding Racing.

V posledních třech závodech IndyCar Series v Torontu, Ohiu a Poconu usedl za volant vozu stáje Harding Racing Conor Daly. Američana si stáj chtěla vyzkoušet jakožoto kandidáta na sedačku ve druhém voze, který chce stáj počínaje příští sezonou nasadit. Nejvíce Daly zazářil přisvém úvodním představení. Torontský závod totiž dokončil na 13. místě a postaral se o nejlepší letošní výsledek stáje.

Do závodu v Gateway Motorsport Parku, který se uskuteční tento víkend, ovšem Daly nenastoupí. 26letého pilota totiž čeká na okruhu v Elkhart Lake premiéra v NASCAR Xfinity Series. Harding Racing tak znovu povolává do služby svého stálého pilota Gabbyho Chavese. Kolumbijec nastoupil do závodu IndyCar naposledy v červenci v Iowě.

“Jsem opravdu nadšený a připraven za volant vozu č.88 a vrátit se zpět za mými chlapci. Jsme připraveni urychlit náš vývoj a progres a jsme hnáni víc než kdy jindy dosáhnout nějakých výsledků, o kterých víme, že jsou na základě našich výsledků z loňské sezony možné. Jsem také nadšený, že budu poprvé závodit v Bommarito 500 (oficiální název podniku v Gateway-pozn.red),” uvedl navrátilec Chaves.

Prezident stáje Brian Barnhart nejprve poděkoval Conoru Dalymu: “Nejprve bych chtěl poděkovat Conoru za jeho přínos během posledních měsíců a za to, že nám dal další perspektivu a zpětnou vazbu,” řekl Barnhart.

Dále Barnhart vyjádřil nadšení z návratu Gabbyho Chavese. Kolumbijce rovněž pochválil, že si během své závodnické přestávky počínal jako týmový hráč.

“Jsme nadšeni a rádi, že máme Gabbyho zpátky ve voze. Pokusíme se zlepšit naši formu na krátkých oválech z úvodu letošního roku. Gabby odvedl jako týmový hráč v procesu fantastickou práci, když byl Conor v autě a Colton [Herta] testoval v Portlandu. Doufejme, že budeme moci ukázat Gabbymu nějaká zlepšení, až se pro víkend v St. Louis znovu připojí,” uvedl dále prezident stáje.

Chavesovi se v letošním roce dařilo nejvíce v St. Petersburgu a v závodě 500 mil Indianapolis. Jak v úvodním závodě sezony, tak ve “staré cihleně” Kolumbijec obsadil 14. místo.

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0