Galáš letos vybojoval v TCR Eastern Europe druhý juniorský titul

Galáš letos vybojoval v TCR Eastern Europe druhý juniorský titul

Jáchym Galáš si letos připsal druhé celkové prvenství v juniorském hodnocení TCR Eastern Europe. Druhý Michal Makeš a třetí Szymon Jablonski ovšem nebyli daleko.

Radost a na závěr hořká tečka. Takový byl Slovakia Ring
Galáš na Slovakia Ringu tak dobré výsledky nečekal
ESET TCR: napínavá podívaná v dešti a vítězství pro Galáše a Vesniče

Nebyli to pouze zkušení mazáci, koho jsme během letošního ročníku TCR Eastern Europe mohli vídat na závodní dráze. V akci se představilo rovněž několik juniorů.

V roce 2019 byl mezi juniory nejlepší Jáchym Galáš, který současně získal titul vicemistra. Na špici startovního pole jsme mohli pilota stáje GT2 Motorsport vídat také letos a znovu to byl on, kdo se stal juniorským šampionem. Na konto si připsal celkem 84 bodů.

Z hlediska celkového pořadí stačila tato suma na bronzovou pozici, přičemž o další titul vicemistra ho připravil pouze menší počet druhých míst v porovnání s Milovanem Vesničem. Galáš si během sezony 2020 připsal celkem dvě stříbra, a to v obou závodech na Hungaroringu. Současně se jednalo o jeho jediná letošní pódia.

Galáš ale nebyl ani zdaleka jediným juniorem, který o sobě dal v sezoně 2020 vědět. V dobrém světle se ukázali mimo jiné i nováčci Michal Makeš a Szymon Jablonski. Ti se do TCR Eastern Europe přesunuli ze scény závodů vozů Renault Clio a až do posledního závodu chovali naději na zisk titulu juniorského šampiona.

Druhý nakonec skončil v šampionátu juniorů Makeš. Pilot stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra posbíral dohromady 63 bodů a v posledním závodě sezony na Hungaroringu zaznamenal své premiérové pódium v šampionátu. Cílem projel jako třetí.

Michal Makeš zakončil svou premiérovou sezonu v TCR Eastern Europe na pódiu. Foto: TCR Eastern Europe

Jablonski ztratil na Makeše jediný bod a musel se spokojit s bronzem. Z hlediska bodů sice dopadla sezona lépe pro Makeše, podle počtu umístění na stupních vítězů byl ale lepší Polák. Jezdec BM Racing Teamu se umístil mezi nejlepšími třemi dvakrát. V obou brněnských závodech projel pod šachovnicovou vlajkou jako třetí.

Nevýrazný ale nebyl například ani Dušan Kouřil mladší, který absolvoval úvodní tři podniky v barvách stáje ACCR Czech Talent Team. Celkově třetí muž loňského ročníku nasbíral tento rok celkem 26 bodů. Nejvíce zazářil v úvodní jízdě na Slovakiaringu, kde skončil druhý. V letošním juniorském hodnocení obsadil čtvrté místo.

Na pódium během sezony vystoupil rovněž Tomáš Korený, který na Hungaroringu nahradil u ACCR Czech Talent Teamu právě Dušana Kouřila mladšího. A hned v prvním závodě víkendu skončil třetí. Celkově obsadil šestou příčku s 21 body.

Za zmínku stojí i výkony Szymona Ladniaka. Týmový kolega Jáchyma Galáše se během sezony neustále zlepšoval a jeho pokrok vyvrcholil v posledním závodě sezony na Hungaroringu. Do jeho cíle dojel Polák jako pátý. Páté místo obsadil i v absolutní klasifikaci juniorského hodnocení, a to s 24 body.

Titulní fotografie:  TCR Eastern Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0