Galáš přestupuje do ACCR Czech Talent Teamu

Galáš přestupuje do ACCR Czech Talent Teamu

Jáchyma Galáše budeme během příští sezony TCR Eastern Europe vídat v novém působišti. Ze stáje GT2 Motorsport se přesune do ACCR Czech Talent Teamu.

Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu
Boj o titul vicemistra TCR Eastern Europe zůstává otevřený
Průtrž mračen na Grobniku zvládl nejlépe Jáchym Galáš

Během posledních dvou sezon závodil Jáchym Galáš v TCR Eastern Europe s vozem Volkswagen Golf GTI TCR stáje GT2 Motorsport. Zatímco v roce 2019 si připsal titul vicemistra, v sezoně 2020 obsadil celkové třetí místo. V obou případech se navíc stal juniorským šampionem.

Příští rok ale čeká znojemského závodníka změna. Usedne totiž do vozu Hyundai i30 N TCR stáje ACCR Czech Talent Team, která je společným projektem Janík Motorsportu a Autoklubu České republiky.

„Vůz Hyundai I30 N TCR jsem s týmem Janík Motorsport již testoval na Slovakiaringu a mé první dojmy byly pozitivní. Byl jsem nadmíru spokojený jak s autem, tak s prací týmu. Už během prvních testů jsem zajel rychlejší časy než v kvalifikacích na Slovakiaringu, a to nebyly zcela ideální podmínky. Na sezonu a spolupráci s týmem Janík Motorsport se již těším,“ řekl Galáš.

„Hyundai I30 N TCR funguje výborně. Je to jedno z nejlepších aut v poli. Bude to sice chtít ještě nějaký čas, abych se dostal na jeho limity, ale věřím, že před sezonou se díky testovacímu programu dokážeme připravit. Hyundai vyžaduje trochu odlišný jízdní styl. Musím se do něj více opírat a prostě vše jet rychleji. První dojem byl, že je mnohem více přizpůsobený jezdci než Golf a jde vidět, že jej opravdu postavili již jako závodní vůz do kategorie TCR. Cítil jsem tak, že z něj mohu dostat mnohem více,“ dodal.

Jáchym Galáš bude příští rok oblékat nové barvy. Foto: Janík Motorsport

Do letošní sezony TCR Eastern Europe vstoupil ACCR Czech Talent Team s Dušanem Kouřilem mladším. Ten v úvodních třech podnicích získal 26 bodů, přičemž nejvíce zazářil druhým místem v sobotním závodě na Slovakiaringu. Pak ale spolupráce mezi jezdcem a týmem skončila a během závěrečného podniku na Hungaroringu startoval za stáj Tomáš Korený. Z víkendu si odnesl 21 bodů a také třetí místo ze sobotního závodu. Kouřil skončil v šampionátu na devátém místě, Korený na třináctém.

Titulní fotografie: Janík Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0