Galáš s Matyášem vybojovali na Slovakia Ringu pódium

Galáš s Matyášem vybojovali na Slovakia Ringu pódium

I ve druhém podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu se mohly české barvy radovat z pódiových umístění. Postarali se o ně Jáchym Galáš a Jan Matyáš.

Matyáš po Ning-po spokojen nebyl
Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz
Bylo to jako demoliční derby, říká Makeš

V pondělí se uskutečnil druhý ze čtyř podniků předsezonního esportového šampionátu WTCR. Dva týdny po klání na Hungaroringu tentokrát změřili závodníci síly na Slovakia Ringu.

Českou republiku měla původně na okruhu v Orechové Potôni reprezentovat trojice Jáchym Galáš, Petr Kubovský a Michal Makeš. Zatímco první jmenovaný se měl představit na serveru 2, Kubovský se kvalifikoval do závodů třetího serveru a Makeš si zase zajistil místo na startovním roštu serveru 4.

Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi

Nakonec ale bylo vše trochu jinak. Stejně jako v případě maďarského podniku totiž řada úspěšných kvalifikantů svou účast odřekla, což mělo za následek navýšení počtu českých zástupců ze tří na čtyři. Na serveru 4 se totiž díky tomu mohl představit Jan Matyáš, který se původně kvalifikoval na nepostupovém 126. místě. Neúčast několika závodníků ale pomohla i Makešovi, který se posunul ze čtvrtého serveru na třetí.

A účinkování našich jezdců ve slovenském podniku rozhodně nelze označit jako neúspěšné. Stejně jako v Maďarsku, kdy vybojoval v první jízdě serveru 3 bronzový úspěch Jáchym Galáš, se i tentokrát objevily české barvy na stupních vítězů. O tento úspěch se navíc postarali hned dva piloti.

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Jedním z nich byl opět Galáš. Loňský vicemistr TCR Eastern Europe sice skončil na serveru 2 v boji o startovní pozice až jako osmý, z této příčky se ale dokázal se svým Audi RS 3 LMS v barvách Comtoyou Teamu Audi Sport odpoutat již po startu prvního závodu, kdy se posunul na sedmé místo. Ve zbytku úvodního kola se navíc vypořádal i s Andrém Melem a do druhého okruhu tak najížděl na šesté pozici.

Toto umístění poté Galášovi patřilo až do devátého kola. V něm ale došlo při souboji o vedoucí příčku ke kolizi mezi Markem Nandorim a Pavlem Mukoninem. Zatímco první jmenovaný zaplatil za incident pádem na třetí příčku, Mukonin putoval až do druhé desítky a Jáchym se tak mohl posunout na páté místo.

Ani na této pozici ale do cíle nedorazil. V posledním kole se totiž posunul i před Caryla Vegu s Lucasem Werlem, který mu cestu na pódium usnadnil nedobrzděním v osmé zatáčce, a v cíli se tak mohl radovat ze třetí pozice.

Úvodní závod skončil pro Jáchyma Galáše třetím místem.

Pro startovní rošt druhého závodu tento výsledek znamenal pro Galáše kvůli otočení nejlepší desítky znovu osmé místo. I v tomto případě ale jeho tažení skončilo bronzem.

V úvodních metrech se propadl na devátou příčku. Ještě během prvního kola však přišel po překonání Marcina Swidereka návrat na startovní pozici.

V dalším poté využil chyby Dylana da Costy. Francouz byl příliš dlouhý při snaze dostat se na druhé místo před Sandora Keneze a propadl se mimo jiné i za Galáše. Ve zbytku kola ale Jáchym předjel rovněž Vegu s Werlem a třetí kolo tak zahajoval již jako pátý muž v pořadí.

Ani zde ale nevydržel dlouho. Jeho posun vpřed totiž pokračoval i ve třetím okruhu, kde si připsal zase skalp Andrého Mela. Třetí pozici poté převzal v pátém kole. Stalo se tak po problémech Keneze. Maďar se ocitl v hodinách.

Galáš ale stále neměl vyhráno. V 8. kole totiž podlehl Vegovi a v tu chvíli byla v jeho držení bramborová medaile. O dvě kola později již to byl ale znovu Galáš, komu patřila třetí pozice a s podnikem se tak loučil se dvěma pódiovými umístěními v kapse.

Bronzový úspěch ale vyneslo klání na Slovakia Ringu i Janu Matyášovi na serveru 4, kde se představil s vozem Hyundai i30 N TCR stáje BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team. V boji o startovní pozice se sice umístil na čtvrtém místě a poté stejný výsledek zopakoval i v úvodní jízdě, ve druhém závodě se ale dokázal ze sedmé pozice na startu probojovat na nejnižší stupeň vítězů.

Z bronzového úspěchu se mohl při podniku na Slovakia Ringu radovat i Jan Matyáš.

O pódiovém umístění jsme ale mohli díky Michalu Makešovi chvíli snít také na serveru 3. Dvojnásobný šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio se do úvodního závodu kvalifikoval jako dvanáctý. Již po prvním kole se ale dokázal posunout na sedmou příčku. O tu jej sice o kolo později připravil lluc ibañez, ve 4. okruhu se ale Makeš dostal před Španěla zpět a poté mu ji už nikdo nesebral.

Tento výsledek mu navíc pro start druhého závodu vynesl slibné čtvrté místo. A co víc, v prvním kole se posunul před Csongora Ferencziho a ve čtvrtém kole pak své naděje na pódiové umístění posílil předjetím Matiase Polidora, který stejně jako Makeš závodil s vozem Cupra TCR týmu PWR Racing.

Slibný začátek se ale Michalovi v dobrý výsledek bohužel proměnit nepodařilo. V pátém okruhu se totiž začala jeho situace komplikovat, když mu vrátil předjetí Polidoro. Toho navíc dokázal využít i Marcello Caserta a Makeš v tu chvíli figuroval až na čtvrtém místě. A aby toho nebylo málo, za krátko neudržel za svými zády ani Filipa Sandströma a najednou z toho byla až pátá pozice.

V 6. kole se náš reprezentant před Švéda na okamžik vrátil. Sandström se ale vzápětí pokusil vzít si pozici zpět a při tomto souboji Makeš absolvoval výlet mimo trať, po kterém následovaly hodiny a nakonec i odstoupení.

Michal Makeš mohl na začátku druhého závodu pomýšlet na pódiové umístění.

Pro Petra Kubovského, který měl s vozem Audi RS 3 LMS zbarveném v designu Leopard Racing Teamu Audi Sport nastoupit rovněž na serveru 3, ale skončil podnik ještě hůře. Kvůli problémům s připojením totiž bylo v jeho případě po všem již v kvalifikačním klání. Toto selhání techniky mu navíc zabránilo v dost možná úspěšném vystoupení. V době svého zmizení z výsledkové listiny totiž figuroval v kvalifikaci na prvním místě s časem 2:09,033, který by v konečných výsledcích stačil na druhou příčku.

Předposlední třetí podnik eSports WTCR bude hostit 4. května okruh v čínském Ning-po. Kvalifikace na toto klání probíhají od 14. do 28. dubna.

Výsledky závodů serveru 2

První závod: 1. Slaven Štulic (Absolute Motorsport Racing Team, Hyundai i30N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 2. Mark Nandori (Cupra TCR – Comtoyou DHL Team CUPRA Racing), 3. Jáchym Galáš (GT2 Motorsport, Audi RS 3 LMS – Comtoyou Team Audi Sport).

Druhý závod: 1. Pavel Mukonin (YouTube Pavel GameShow, Volkswagen Golf GTI TCR – SLR Volkswagen), 2. Mark Nandori (Cupra TCR – Comtoyou DHL Team CUPRA Racing), 3. Jáchym Galáš (GT2 Motorsport, Audi RS 3 LMS – Comtoyou Team Audi Sport).

Výsledky závodů serveru 3

První závod: 1. James Montgomery (Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 2. Filip Sandström (BESA Motorsport, Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport), 3. Thiago Procopio (Fast Lap Esports, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team)…7. Michal Makeš (Cupra TCR – PWR Racing).

Druhý závod: 1. Dirk Knatz (Impact Racing Team, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Racing Lynk & Co), 2. Marcello Caserta (Absolute Motorsport Racing Team TM, Lynk & Co 03 TCR – Cyan Racing Lynk & Co), 3. Filip Sandström (BESA Motorsport, Audi RS 3 LMS – Leopard Racing Team Audi Sport)…DNF Michal Makeš (Cupra TCR – PWR Racing).

Výsledky závodů serveru 4

První závod: 1. Thales Castro (Honda Civic TCR – ALL-INKL.COM Münnich Motorsport), 2. Szilveszter Szoboszlai (Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 3. Zhirayr Gurunyan (ProFormula eSports, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 4. Jan Matyáš (Send it squad, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team).

Druhý závod: 1. Szilveszter Szoboszlai (Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 2. Sándor Hevesi (Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N Squadra Corse), 3. Jan Matyáš (Send it squad, Hyundai i30 N TCR – BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team).

titulní fotografie: FIA WTCR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0