Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Jáchymu Galášovi se během podniku eSports WTCR na Hungaroringu podařilo dosáhnout pódiového umístění. Český jezdec dojel třetí v úvodní jízdě serveru 3.

Galáš chce zabojovat o přední příčky i na Slovakia Ringu
Richter si užil v Ning-po tvrdé, ale férové závodění
Makeš se chce na Slovakia Ringu vyhnout kolizím

V pondělí se na virtuálním Hungaroringu uskutečnil úvodní podnik předsezonního šampionátu eSports WTCR. Českou republiku měli v tomto klání původně reprezentovat Jaroslav Honzík s Jáchymem Galášem. Zatímco první jmenovaný obsadil v kvalifikaci 31. místo a zajistil si tak místo na startovním roštu serveru 2, loňský vicemistr TCR Eastern Europe zajel 83. čas, což představovalo dostačující výkon pro účast na serveru 4.

Úvodní podnik eSports WTCR s Honzíkem a Galášem

Nakonec se ale věci měly trochu jinak. Řada úspěšných kvalifikantů se totiž nakonec rozhodla účasti v závodech vzdát. Do této skupiny bohužel patřil i Honzík. I přesto se ale v podniku objevili dva naši jezdci. Vedle Galáše jsme totiž mohli držet palce také Michalu Makešovi, kterému zmíněné odstoupení několika jezdců nahrálo a i přes 100. čas v kvalifikaci si mohl zazávodit. Česká dvojice se navíc nepředstavila na serveru 4, ale na serveru 3.

Podnik odstartoval volným tréninkem. V něm se dařilo více Galášovi, který s vozem Honda Civic TCR stáje ALL-INKL.COM Münnich Motorsport obsadil desátou příčku. Makeš pak s Cuprou TCR týmu PWR Racing skončil dvanáctý.

Boj o startovní pozice již ale našim fanouškům přinesl mnohem více radosti. Makeš se sice i nadále pohyboval ve druhé desítce a zajel 13. čas, Galáš si však oproti tréninku výrazně polepšil, neboť nestačil pouze na Zoltana Furediho a vybojoval slibnou druhou příčku.

Stříbrné umístění ale v jeho držení dlouho nezůstalo. Ihned po startu se totiž před našeho závodníka posunul Francesco Urrata. Ital se ovšem vzápětí dostal do smyku po kontaktu s Furedim v úvodní zatáčce. Galášův návrat na druhé místo se však po tomto incidentu nekonal. Při snaze vyhnout se Urratově vozu byl totiž o něco delší, čehož využil Marcello Caserta a Jáchymovi tak i nadále patřila třetí příčka.

V dalších kolech se Galáš dokázal držet v Casertově těsné blízkosti. Zároveň se ale musel dívat i do zpětných zrcátek, kde si na jeho třetí místo brousil zuby Robert Hauss. Zhruba patnáct minut před koncem se Němec odvážil zaútočit. Ve svém pokusu byl úspěšný a vystrnadil českého závodníka z pódiových pozic.

Robertu Haussovi se během úvodního závodu na okamžik podařilo Galášovi uzmout třetí pozici.

Ne však na dlouho. O pár zatáček později byl Galáš zpět před ním. Svou pozici pak udržel až do konce závodu a poté, co proťal cílovou čáru za vítězným Furedim a druhým Casertou, se mohl radovat z bronzového úspěchu.

Druhý český reprezentant Michal Makeš si v prvním klání dokázal oproti své startovní pozici polepšit o dvě místa. Cílem projel na 11. pozici.

Na startu druhého závodu se jezdci seřadili podle výsledků z úvodní jízdy, nejlepší desítka ovšem v obráceném gardu. To znamenalo, že Galáš začínal z osmého místa. Makešova startovní pozice byla shodná s jeho výsledkem v první jízdě a vyrážel tedy z 11. příčky.

V tomto případě to byl ale právě letošní nováček TCR Eastern Europe, komu se z českého tandemu vedlo lépe. Cílem totiž projel jako devátý.

Do cíle druhého závodu dorazil Michal Makeš jako devátý.

Jeho krajanovi Galášovi ve druhé jízdě již štěstí tolik nepřálo. Sužovaly jej totiž potíže s připojením, které jej potkaly nejprve v úvodu, kdy zapříčinily jeho propad až na chvost, a poté znovu během posledního okruhu. I přesto se ale i v této bitvě umístil mezi nejlepšími deseti, když skončil pouze o místo hůře než Makeš.

Pro vítězství si ve druhém závodě serveru 3 dojel Christophe Verstrepen. Na druhém místě skončil Sandor Kenez a třetí pozici obsadil Dávid Mucsina.

Druhý podnik eSports WTCR absolvují jezdci 20. dubna na Slovakia Ringu. Kvalifikace na toto klání probíhají již od 31. března a končí 14. dubna.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0