Galášovým cílem je celkové umístění v nejlepší trojici

Galášovým cílem je celkové umístění v nejlepší trojici

Jáchym Galáš chce na konci letošního ročníku TCR Eastern Europe figurovat v elitní trojici konečného pořadí. To a mnoho dalšího prozradil pilot stáje GT2 Motorsport v rozhovoru pro oficiální web TCR Eastern Europe.

Podle Galáše bude Vesnič opět tvrdým oříškem
Galáše doplní u GT2 Motorsportu Ladniak
Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně

 Jáchyme, v dosavadních podnicích jste nasbíral celkem 48 bodů a před finálovým závodním víkendem sezony 2020 na Hungaroringu vám patří celkové čtvrté místo. Jak jste s dosavadním průběhem letošního ročníku spokojen?

Špatný výsledek to není, když se podívám na to, kolik letos jede vozů. Samozřejmě to mohlo být i lepší, nebýt zbytečné diskvalifikace ze druhého závodu na Slovakiaringu, která mě připravila o druhé místo v závodě i o druhou příčku v celkovém pořadí. Šampionát juniorů ale i nadále vedu a pokud se závod na Hungaroringu nezruší, pokusím se vybojovat celkové pódiové umístění.

Na který moment z uplynulých tří podniků vzpomínáte nejraději?

Nejvíce jsem si užil první závodní rozjížďku na Masarykově okruhu, kde jsme s Carolem Wittkem svedli tvrdý souboj o pátou příčku, kterou se mi nakonec podařilo udržet.

A na který naopak nejméně?

Nejhorší moment pro mě byla bezpochyby již zmíněná diskvalifikace ze druhého místa ve druhé rozjížďce na Slovakia Ringu.

Letos můžeme ve startovním poli vídat o poznání více vozů než loni. Ovlivnil podle vás tento nárůst nějakým způsobem kvalitu závodění? Jak byste porovnal loňskou kvalitu závodění s letošní?

Nárůst jezdců určitě zvýšil kvalitu závodění. Také má teď každá příčka mnohem vyšší hodnotu než loni, neboť se mi zatím nestalo, že bych jel v závodě sám, ale namísto toho jsem neustále musel na někoho útočit nebo se před někým bránit.

Jedním z vozů, který letos do pole přibyl, byl mimo jiné i druhý Volkswagen Golf GTI TCR stáje GT2 Motorsport, se kterým závodí Szymon Ladniak. Jak jste si s polským parťákem sedli?

Se Szymonem máme dobrý vztah. Sdílíme spolu jak nastavení, tak data, což nám pomáhá se nadále posouvat a najít tak ideální nastavení vozu rychleji.

 

Zveřejnil(a) TCR Eastern Europe dne Neděle 23. srpna 2020

 

A spatřujete ve skutečnosti, že máte týmového kolegu, i nějaké nevýhody?

Jediná nevýhoda, která by mohla nastat, jsou souboje na trati mezi týmovými kolegy, čímž se navzájem zdržují a zpomalují. Toto se ale naštěstí zatím nestalo a nemyslím si, že by k tomu mělo dojít, neboť to já i on chápeme dost dobře na to, abychom to nedělali.

 Jak hodnotíte letošní výkony svých soupeřů? Potěšil vás někdo? Nebo jste například čekal od někoho více?

Překvapil mě již zmíněný Carol Wittke, neboť oproti loňskému roku bojuje mnohem agresivněji, ale stále čistě a férově. Dalšími z takových jezdců jsou Bence Boldizs a Sandro Soubek, kteří, i přestože tu jedou prvním rokem, jsou schopni bojovat o pódiová umístění.

Kdo je letos v soubojích nejzáludnější?

Každý z jezdců, se kterými jsem letos svedl souboj, bojoval agresivně a já ze sebe vždy musel vydat maximum, aby se mi v souboji podařilo zvítězit. Bohužel ale nemohu říci konkrétně, který z nich byl tím nejzáludnějším.

Letos závodí v TCR Eastern Europe také srbský závodník Dušan Borković. Ten dosud ovládl všechny závody a s předstihem si zajistil titul šampiona. Myslíte si, že vás závodění proti jezdci takového formátu, který v minulosti ovládl evropský šampionát nebo si připsal starty ve světovém šampionátu, nějakým způsobem obohatilo? Pokud ano, jak?

Závodění proti Borkovičovi mě nijak zvláště neobohatilo, neboť to vždy vypadalo tak, že po prvním kole už měl náskok, který si bezpečně udržel až do cíle.

 

Zveřejnil(a) TCR Eastern Europe dne Sobota 22. srpna 2020

 

Jak si věříte pro podnik na Hungaroringu? Jaké budou vaše ambice?

Na Hungaroringu bych se chtěl umístit mezi nejlepšími třemi. Jako vždy udělám vše, co bude v mých silách, abych tohoto výsledku dosáhl.

Kromě celkového čtvrtého místa vám patří rovněž vedení v juniorském hodnocení, které jste vyhrál už loni. Zvláště Michal Makeš se Szymonem Jablonskim jsou vám ale velmi blízko. Odepisovat navíc stále nemůžeme ani Dušana Kouřila mladšího. Věříte, že se vám podaří první místo udržet?

Skutečně věřím, že by se mi mohlo podařit udržet první místo v juniorském hodnocení. Mým dalším cílem je dostat se v celkovém pořadí mezi nejlepší tři.

Máte již nějakou představu, jak to s vámi bude vypadat v roce 2021? Uvidíme vás opět v TCR Eastern Europe? A pokud ano, stane se tak opět s týmem GT2 Motorsport nebo budete závodit za jinou stáj? Nebo snad máte namířeno do jiné série?

Příští rok se nejspíše opět zúčastním seriálu TCR Eastern Europe. Jak už jsem zmínil v předešlých rozhovorech, mým cílem v motorsportu by bylo jet TCR Europe.

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0