Ganassi představil sestavu pro Le Mans, Kanaan se vrací

Ganassi představil sestavu pro Le Mans, Kanaan se vrací

Ani v letošním roce nevynechá Tony Kanaan závod 24h v Le Mans. Brazilského závodníka potvrdil tým Ford Chip Ganassi Racing jako součást jedné ze svých

Startovní pole WEC nabídne rekordních 36 vozů
V Le Mans bude letos startovat rekordních 62 vozů
Ogier pokukuje po odchodu z WRC po Le Mans

Ani v letošním roce nevynechá Tony Kanaan závod 24h v Le Mans. Brazilského závodníka potvrdil tým Ford Chip Ganassi Racing jako součást jedné ze svých čtyř posádek, které nastoupí v kategorii GTE-Pro. A to i přesto, že se Kanaan s Chipem Ganassim v americké IndyCar rozešli.

Vítěz závodu 500 mil v Indianapolis z roku 2014 usedne do vozu Ford GT s číslem 67, kde vytvoří trojici s Andym Priaulxem a Harrym Tincknellem, stálicemi týmu pro super sezónu FIA WEC 2018/19. Brazilec v posádce nahradí Pipa Deraniho.

Kanaan v loňském roce nastoupil v Le Mans s vozem číslo 68, avšak neplánovaně. Tehdy zaskakoval za zraněného Sebastiena Bourdaise. Zatím není jasné, zda se Kanaan neobjeví třeba v květnu na prvním závodě WEC ve Spa-Francorchamps, aby se pořádně připravil. Tento závod mu navíc nekoliduje s americkou formulí IndyCar.

Letos však již Bourdais na startu chybět nebude, objeví se v posádce vozu 68 po boku Joeyho Handa a Dirka Mullera. Dále již známe také posádku vozu číslo 66, kde v Le Mans duo Olivier Pla a Stefan Muecke doplní Billy Johnson.

A nakonec v posledním voze číslo 69 letos nastoupí další pilot známý z IndyCar, a to Scott Dixon. Jako své kolegy bude mít zkušené piloty v podobě Ryana Briscoea a Richarda Westbrooka, kteří s tímto vozem soutěží v celém ročníku IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0