Generálka v ostrém tempu. Pavlíčka s Knoppem čekají první společné závody

Matěj Pavlíček a Josef Knopp zažijí tento víkend první společné závodní vystoupení v barvách stáje RTR projects. Dojde k němu při úvodním podniku letošního ročníku ESET Cupu na Hungaroringu. Tým hodlá start pojmout jako přípravu před startem seriálu ADAC GT4 Germany.

Start nové sezony šampionátu ADAC GT4 Germany už klepe na dveře. U stáje RTR projects, která letos bude v seriálu účinkovat s vozem KTM X-Bow GT4 a posádkou ve složení Matěj Pavlíček-Josef Knopp, proto vrcholí přípravy a krátce po skončení oficiálních předsezonních testů v Oscherslebenu se stáj přesouvá do Maďarska. Zde Pavlíček s Knoppem nastoupí do úvodního podniku nové sezony ESET Cupu.

"Bude to generálka," vysvětluje majitel týmu Tomáš Miniberger, proč se jeho stáj rozhodla podniku zúčastnit. "Matěj a Pepa spolu ještě nejeli. Potřebujeme, aby si všechno vyzkoušeli - starty, jízdu v poli a tak dále. Také je třeba donastavit auta. Potřebujeme pracovat a toto je další bod našeho programu pro letošní sezonu," dodává.

Pro Matěje Pavlíčka půjde o návrat na místo, které má pro jeho kariéru zvláštní význam. Právě zde totiž loni absolvoval s týmem RTR projects své první vystoupení na automobilové scéně. A šlo o skutečně vydařený debut. Připsal si totiž vítězství ve třídě GT4 v úvodním sprintu a poté také v hodinové vytrvalosti po boku Erika Janiše. Odstartoval tak cestu za ziskem titulu v obou zmíněných hodnoceních.

Není tedy divu, že se do dějiště Velké ceny Maďarska F1 rád vrací: "Hungaroring patří mezi mé oblíbené tratě. Jel jsem tady svůj první závod ve třídě GT4. Obecně se mi tato trať líbí díky jejímu výškovému profilu. Dali jsme si za úkol najet co nejvíce kilometrů v závodním režimu v rámci přípravy na ADAC GT4 Germany," říká před začátkem víkendu.

Zatímco Matěj Pavlíček závodil na Hungaroringu poprvé loni, Josefa Knoppa zde čeká premiéra letos. Pro bývalého účastníka německého šampionátu F4 současně půjde o první start v ESET Cupu.

Z jízdy ve voze GT4 mám skvělý pocit. Neskutečně si jízdu s ním užívám a chci si ji užívat i nadále. Na Hungaroringu pojedu poprvé, ale myslím si, že ze simulátoru ho znám dobře. Nejspíše se ale pojede na mokru, takže to bude velká výzva. Cíl týmu je ale jasný," věří si plzeňský jezdec.

Z Maďarska rovnou do Rakouska

Ani po skončení maďarského závodního víkendu ale intenzivní příprava týmu RTR projects na sezonu v ADAC GT4 Germany pochopitelně nekončí: "Hned po ESETu jedeme na Red Bull Ring a budeme tam testovat. Red Bull Ring totiž bude hostit hned druhý závod ADACu. Nyní se soustředíme na to, abychom do něj vstoupili co nejlépe," odhaluje další plány Tomáš Miniberger.

Nová sezona ADAC GT4 Germany startuje o víkendu 22.-24. dubna. Dějištěm úvodního podniku bude stejně jako v případě oficiálních testů Oschersleben.

Úvodní foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.