Giovanardi pojede s Alfou WTCR

Giovanardi pojede s Alfou WTCR

Fabrizio Giovanardi se stal členem týmu Romeo Ferraris, který do letošní sezóny FIA WTCR nasadí dva speciály Alfa Romeo Giulietta TCR. Giovanardi se s

WTCR: Ma doplní u Teamu Mulsanne Ceccona
Tým Unicorse pracuje na návratu do ETCC … opětovně s Alfou!
WTCR: Slovensko vidělo vítězství Vervische, Girolamiho a Maa

Fabrizio Giovanardi se stal členem týmu Romeo Ferraris, který do letošní sezóny FIA WTCR nasadí dva speciály Alfa Romeo Giulietta TCR. Giovanardi se stal prvním potvrzeným jezdcem italské stáje a pro jednapadesátiletého jezdce je to návrat po dlouhé době na světovou scénu motorsportu. Za tovární tým Alfa Romeo závodil v letech 1995 – 2005.

Chtěl bych poděkovat celému týmu Romeo Ferraris, že bylo možné dosáhnout dohody, která mi zaručila starty ve WTCR v roce 2018. Když jsem si auto vyzkoušel v Monze, tak jsem byl hodně překvapený. Mé vášně a touha po úspěchu je stále vysoká a tak věřím, že společně dosáhneme na dobré výsledky,” řekl ke svému angažmá Giovanardi.

Italský jezdec ale nebude mít situaci vůbec jednoduchou. Ve startovní listině je celkem sedm automobilek a bohužel Alfa Romeo patří vůbec k těm nejslabším. Loni skončila v hodnocení automobilek na pátém místě, když za svými zády nechala pouze automobily Opel a Kia, které letos nepojedou. Naopak pro manažerku týmu Romeo Ferraris Michela Cerrutini je Fabrizio velký přínos: “Myslím, že angažmá Fabrizia je pro náš program v roce 2018 klíčovým prvkem. Tvrdě jsme pracovali na vývoji a první testy ukazují, že jsme šli správným směrem.” 

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    A. Novák 3 years ago

    Ólala, tohle by se odbornýmu médiu stávat nemělo: Michela Cerutti je ženská!!! Dokonce mající za sebou aktivní účast jako jezdkyně v řadě seriálů – TCR International Series, Supercars Australia, Auto GP a párkrát to zkusila i ve formuli E… Sice nikde žádnou díru do světa neudělala, ale alespoň je celkem pohledná.

  • comment-avatar

    To máte pravdu! Děkuji 🙂

  • DISQUS: 0