Goodyear oznámil návrat do WEC, nahradí Dunlop

Goodyear oznámil návrat do WEC, nahradí Dunlop

Slavný výrobce pneumatik ohlásil svůj návrat na nejvyšší úroveň závodění sportovních vozů. V šampionátu FIA WEC nahradí od sezóny 2019/20 dceřinnou s

Sychravý začátek víkendu v Šanghaji vyšel nejlépe Toyotě
FIA WEC: Německá mašinérie. Porsche znovu vítězí na obou frontách
Američané se přesouvají do FIA WEC, jmenovitě Patrick Dempsey a tým ESM

Slavný výrobce pneumatik ohlásil svůj návrat na nejvyšší úroveň závodění sportovních vozů. V šampionátu FIA WEC nahradí od sezóny 2019/20 dceřinnou společnost Dunlop, která dodává pneuamtiky ve třídě LMP2. Značka Goodyear se vrací poprvé od roku 2006, kdy se angažovala v americké sérii Le Mans a v závodě 24h Le Mans.

Nepůjde ovšem jen o změnu značky. Goodyear údajně pracoval více než rok na vývoji zcela nových pneumatik pro vozy LMP, a to ve svých zařízeních v Německu a v Lucembursku. Zatímco nasazení v LMP2 v rámci WEC je jasné, stále panují otazníky ohledně angažování se v ELMS.

Tento víkend má v závodě 24h Le Mans značka Dunlop celkem devět stájí, z toho tři z nich se zúčastnili kompletní super sezóny FIA WEC 2018/19. Goodyear údajně láká výzva v podobě rozličných strategií a také variace v délce závodů, která od příští sezóny bude v rozmezí od 4 do 24 hodin.

„Motorsport i nadále patří ke světově nejpopulárnějším sportům. Pro nás je to pak ideální platforma, jak se více přiblížit zákazníkům a ukázat naši historii, vášeň, inovaci a technologie, které jsou součástí příběhu značky Goodyear v závodění,“ řekl šéf motorsportu u Goodyear Ben Crawley.

V rozhovoru dále naznačil, že návrat do LMP2 je teprve začátek a v budoucnu by se Goodyear mohl zapojit i jinde, případně i v dalších závodních sériích. Americká společnost je v součanosti dodavatelem v Monster Energy NASCAR Cup Series. Značka Dunlop se bude nadále soustředit pouze na motocyklové závody.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0