GP3 v Barceloně: Úvodní pole position sezóny získal Leonardo Pulcini

GP3 v Barceloně: Úvodní pole position sezóny získal Leonardo Pulcini

Jak už to v posledních letech bývá, tak s VC Španělska vozů F1 začíná také sezóna GP3. Letos se ale jedná o poslední sezónu této série, protože od pří

F2 ve Spielbergu: Markelov získal v posledním kole čtyři pozice a také pole position
GP3 v Soči: Domácí Mazepin dodatečně přišel o pole position, ze které se raduje Pulcini
Pár slov od jezdců před startem sezony Blancpain Endurance Series

Jak už to v posledních letech bývá, tak s VC Španělska vozů F1 začíná také sezóna GP3. Letos se ale jedná o poslední sezónu této série, protože od příštího roku se sloučí s evropskou F3. Závody ale budou i nadále součástí víkendu F1, jen se to bude jmenovat jinak. Podobný osud potkal také seriál GP2, který se dnes jmenuje F2. K žádnému slučování zde ale nedošlo.

Dnes byli v GP3 na programu trénink a také kvalifikace, kterou těsně vyhrál Ital Leonardo Pulicini z Camposu. Druhý Nikita Mazepin z ART Grand Prix na něj ztratil pouze 57 tisícin vteřiny. První trojku pak uzavřel Mazepinův týmový kolega Anthonie Hubert.

Po prvních pokusech byly rozestupy mezi jezdci velmi malé. Na prozatímním pole position se usadil Rus Nikita Mazepin, ovšem hned za ním rozhodovala každá tisícina. Rozdíl mezi Hubertem, Alesim a Hughesem byl pouze šedesát dva tisícin vteřiny.

Na začátku druhé poloviny kvalifikace se propadl Nikita Mazepin na třetí místo, poté co ho překovali Niko Kari a Leonardo Pulcini. O chvíli později zrychlili také Anthonie Hubert a Callum Ilott. Mazepinovi se ale nelíbilo, jak ostatní zrychlují, a tak také zrychlil a to tak, že se ujal vedení. Dlouho mu to ale nevydrželo.

Překonal ho totiž Leonardo Pulcini z Camposu. V závodě to ale bude mít Ital těžké, protože hned za ním do závodu odstartují tři jezdci týmu ART Grand Prix Nikita Mazepin, Anthonie Hubert a Callum Ilott. Třetí řadu pak obsadili jezdci týmu MP Motorsport Niko Kari a Dorian Boccolacci. Zbytek první desítky pak tvoří Simo Laaksonen, David Beckmann, Alessio Lorandi a Giuliano Alesi.

První závod poslední sezóny GP3 začíná už 10:15 středoevropského letního času a sledovat ho můžete a kanále Sport 2.

Konečné výsledky kvalifikace na hlavní závod GP3 ve Španělsku:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0