GP3 v Le Castellet: Callum Ilott poprvé na nejvyšším stupínku

GP3 v Le Castellet: Callum Ilott poprvé na nejvyšším stupínku

Úvodní závod GP3 v Le Castellet byl ovlivněn absencí DRS, což způsobilo, že jezdci méně útočili. Bohužel se tyto technické problémy nepodařilo vyřešit

GP3 ve Spielbergu: Nezastavitelný Callum Ilott opět vítězí
F2 v Monze: Důležitou pole position získal George Russell
F2 na Hungaroringu: Albon vítězí, souboj o šesté místo rozhodl fotofiniš

Úvodní závod GP3 v Le Castellet byl ovlivněn absencí DRS, což způsobilo, že jezdci méně útočili. Bohužel se tyto technické problémy nepodařilo vyřešit, a tak bylo předjíždění i v tomto závodě o poznání těžší. I přesto jsme ale viděli zajímavé souboje kolo na kolo.

Start nejlépe vyšel Pedru Piquetovi, který bojoval s Callumem Ilottem o první místo. Brazilec se na chvíli dostal do vedení, ovšem Brit mu to brzy vrátil.

Závod rychle skončil pro domácího Aubryho a Menchacu. Francouz tvrdě přejel přes obrubníky, kterého katapultovaly do vzduchu a poškodily mu vůz. Mexičan sice ve vzduchu nebyl, ovšem jeho vůz měl zřejmě nějaké technické problémy.

O chvíli později musel ze závodu odstoupit také Fin Niko Kari, do kterého zezadu ťukla Tatiana Calderón a způsobila mu defekt pravé zadní pneumatiky. Jezdec týmu MP Motorsport ani nedojel do boxů a byl pořádně rozzuřený. Mezitím se do problémů dostal také debutant Christian Lundgaard, který vyjel mimo trať.

Kolumbijská závodnice měla po kontaktu s Nikem Karim poškozené přední křídlo a musela zajet do boxů. Ve stejném kole se v boxech objevil také Jake Hughes, který také musel měnit přední křídlo a závod dokončil na poslední místě.

Z vítězství se nakonec radoval Brit Callum Ilott, který si v první kole poradil s Pedrem Piquetem, který se chtěl ujat vedení. Na stupních vítězů tuto dvojici doplnil Joey Mawson. Stupně vítězů tak kompletně ovládli nováčci, kteří vloni závodili v evropské F3.

Od čtvrtého do sedmého místa se ve výsledcích tohoto závodu míchají jezdci Tridentu a ART Grand Prix. Nejvýše skončil Alessio Lorandi z italského Tridentu. Následovali Nikita Mazepin (ART Grand Prix), Giuliano Alesi (Trident) a Anthoine Hubert (ART Grand Prix), který vyhrál první závod.

Poslední bod za osmé místo pak získal Leonardo Pulcini a Camposu.

 

Konečné výsledky 2. závodu GP3 v Le Castellet:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0