GP3 ve Spielbergu: Callum Ilott navázal na úspěch z Francie

GP3 ve Spielbergu: Callum Ilott navázal na úspěch z Francie

Neuběhl ani týden a celý kolotoč F1 se přesunul z francouzského Le Castellet do rakouského Spielbergu na okruh zvaný Red Bull Ring. Společní s ní sem

F2 v Monze: Důležitou pole position získal George Russell
David Beckmann přestupuje do Tridentu
F2 ve Spa-Francorchamps: Kvalifikaci suverénně ovládl „domácí“ Nyck de Vries

Neuběhl ani týden a celý kolotoč F1 se přesunul z francouzského Le Castellet do rakouského Spielbergu na okruh zvaný Red Bull Ring. Společní s ní sem přicestovali také šampionáty F2 a GP3, kde naposledy vyhrál Callum Ilott, který navázal na své výkony také v rakouské kvalifikaci a získal svoji první pole position. V první řadě ho pak doplnil jeho týmový kolega Jake Hughes, který na svého krajana ztratil pouze třicet sedm tisícin vteřiny. O tři setiny více pak ztratil Ital Alessio Lorandi z Tridentu, který obsadil třetí místo. Hned za ním se kvalifikoval jeho krajan Leonardo Pulcini z Camposu.

Kvalifikace se vůbec nepovedla leaderovi šampionátu Anthoinu Hubertovi, který ve své posledním rychlém kole chyboval v šesté zatáčce a kvalifikace tak byla předčasně ukončena. Francouz nakonec obsadil devatenácté místo a navíc pokazil kvalifikaci také svému týmovému kolegovi Nikitu Mazepinovi, který měl rozjeté velmi rychlé kolo, které mohlo stačit na pole position. Místo toho mladý Rus uzavřel první pětku.

Velmi rychlý byl také Pedro Piquet, vždy ale jen v nějakém sektoru. Pořádné rychlé kolo nedokázal poskládat, a tak obsadil až šesté místo před Dorianem Boccolaccim, který byl diskvalifikován z úvodního závodu na domácí půdě, který původně vyhrál.

V tréninku byl nejrychlejší Američan Ryan Tveter z Tridentu, v kvalifikaci obsadil místo osmé před Francouzem Gabrielem Aubrym z Ardenu. První desítku pak uzavřel Giuliano Alesi z Tridentu.

Poslední místo obsadil debutant Devlin DeFrancesco z týmu MP Motorsport, který nahradil Dána Christiana Lundgaarda, který závodil ve Francii místo Willa Palmera.

 

Konečné výsledky kvalifikace na hlavní závod GP3 ve Spielbergu:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0