Grobnik přivítá třetí virtuální bitvu

Grobnik přivítá třetí virtuální bitvu

V úterý se uskuteční třetí podnik virtuálního šampionátu TCR Eastern Europe Simracing. Závodit se bude v chorvatském Grobniku.

Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing patřil Polákům
Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek
TCR Eastern Europe Simracing má před sebou předposlední bitvu

V úterý 14. července pokračuje třetím dějstvím seriál TCR Eastern Europe Simracing. Po závodech na Hungaroringu a Red Bull Ringu tentokrát závodníci změří síly na okruhu v chorvatském Grobniku.

V roli vedoucího muže průběžného pořadí vstoupí do podniku Bartosz Groszek. Polák zažil vynikající úvod sezony, když ve čtyř závodech zaznamenal hned tři triumfy. Na kontě má celkem 155 bodů.

Za pilotem stáje BTC Maszyny Racing se na druhém místě nachází Miklas Born se 135 body. Švýcar hájící barvy týmu Autorama AG by Wolf-Power, kterému zároveň patří vedoucí příčka v hodnocení juniorů, bude na chorvatské trati pokračovat ve snahách o zisk premiérového vítězství, které by jistě rád přidal k dosavadní dvojici bronzových úspěchů a jednomu stříbru.

Celková třetí pozice náleží Balintu Hatvanimu ze stáje Unicorse. Maďar dosud nasbíral 121 bodů, mimo jiné i díky druhým příčkám z úvodních závodů na Hungaroringu a Red Bull Ringu.

O zábavu se ale v Grobniku jistě nebude starat pouze výše zmíněná trojice. Předchozí dva podniky totiž ukázaly, že počítat musíme mimo jiné i s velezkušeným trojnásobným evropským šampionem Petrem Fulínem, Keijem Kekem Platzerem nebo Tomášem Koreným, který je zatím kromě Groszeka jediným, kdo dokázal vyhrát závod. Český jezdec slavil ve druhé rakouské jízdě.

Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému

Zapomenout ale nesmíme ani na Jáchyma Galáše nebo Žarka Knega. První jmenovaný má na tuto trať velmi příjemné vzpomínky. Loni zde totiž vybojoval svůj první triumf v reálných závodech TCR Eastern Europe. Knego zase jakožto domácí jezdec zná trať v Grobniku jako své boty a jistě se pokusí z této skutečnosti vytěžit co nejvíce.

Podnik startuje od 21:00 hodin SELČ kvalifikací, která rozhodne o podobě startovního roštu pro první závod a deset nejúspěšnějších si na své konto připíše body. Ve dvojici závodních jízd pak dojde k rozdělení bodů mezi prvních patnáct. Do druhého závodu jezdci odstartují podle výsledků prvního klání, avšak s tím rozdílem, že bude otočena nejlepší dvanáctka.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0