GT Sports Technology čeká náročná výzva v podobě 24h Spa

GT Sports Technology čeká náročná výzva v podobě 24h Spa

Technickou podporu týmu Black Falcon zajišťuje již dlouhodobě český tým GT Sports Technology pod vedením dvojnásobného účastníka Olympijských her, ves

GT Sports Technology na Velké ceně Slovenska 2017
GT Sports Technology čeká tvrdá bitva při Velké ceně Slovenska
Tým GT Sports Technology zakončil Velkou cenu Slovenska vítězstvím!

Technickou podporu týmu Black Falcon zajišťuje již dlouhodobě český tým GT Sports Technology pod vedením dvojnásobného účastníka Olympijských her, veslaře Karla Neffeho. Pod jeho vedením se na trať vydají posádky vozů Mercedes AMG GT3 se startovními čísly 15 a 18.

„Ve Spa se bude naše firma starat o dva vozy Mercedes AMG GT3 týmu Black Falcon, jde o startovní čísla patnáct a osmnáct. Já osobně budu ve funkci hlavního technika a budu rozhodovat, které díly se kdy musejí vyměnit nebo kdy se bude tankovat. Částečně tak zasahujeme i do strategií jednotlivých aut, kterých má tým v závodě celkem čtyři,“ řekl ke své pozici Karel Neffe, jehož firma se již dlouhodobě stará o různé speciály GT3 několika týmů.

Čtyřiadvacetihodinový závod je náročný nejen pro jezdce, ale také pro celý realizační tým. Jedná se vlastně o dvoudenní zápolení s časem a únavou. „Musíme být na místě už v sobotu ráno, aby auta byla připravená na zahřívací trénink. A od té doby se vlastně až do nedělního večera nikdo nezastaví. Všichni jsou na nohou více jak šestatřicet hodin. Ještě pak další středu se probouzím s hrůzou, kde jsem zase nechal sluchátka,“ vypráví s úsměvem o náročnosti vytrvalostních závodů Karel Neffe. Ani v sobotní noci toho však mechanici příliš nenaspí. Protože je ještě od půl osmé do osmé večerní čeká takzvané Super Pole. „S posádkou vozu startovního čísla osmnáct míříme do top 3 v rámci Pro-Am Cupu. Závod je to ale neskutečně dlouhý, takže předvídat jak to dopadne, je prakticky nereálné,“ odpovídá Karel na dotaz, kde by rád své vozy v cíli viděl.

Ve čtvrtek je na programu trénink od 11:50 hod. Pak již začnou boje o postavení na startovním roštu, a to předkvalifikací od 17:45, kvalifikací od 20:10 a dvouhodinovou noční kvalifikací od 21:55.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Šárka Pechočová 4 years ago

    Hodně Štěstí týmu Black Falcon a českému týmu technické podpory GT Sports Technology! (y)

  • DISQUS: 0