GT World Cup: Kvalifikační závod dokončilo jen 7 aut. Vyhrál Mortara

GT World Cup: Kvalifikační závod dokončilo jen 7 aut. Vyhrál Mortara

Trojnásobný vítěz Macau Grand Prix Edoardo Mortara vyhrál sobotní kvalifikační závod a má tak nakročeno k dalšímu vítězství. Závod s dvacetičlenným

Víkendový přehled: Derniéra Porsche ve WEC, finále Formule V8
Seznam přihlášených pro světový pohár FIA GT čítá 24 jmen
Králem Macau GP se počtvrté stal Edoardo Mortara

Trojnásobný vítěz Macau Grand Prix Edoardo Mortara vyhrál sobotní kvalifikační závod a má tak nakročeno k dalšímu vítězství.

Závod s dvacetičlenným startovním polem poznamenala hromadná havárie hned v prvním kole. Po startu se ujal vedení Edoardo Montara s Mercedesem. Za ním se seřadili Daniel Juncadella, Augusto Farfus, který se dostal před třetího startujícího Maro Engela a pátý odjel Raffaele Marciello. Maro Engel havaroval v pravotočivé zatáčce, do které nebylo vidět. Jediný, kdo se jej dokázal vyhnout byl Raffaele Marciello. Zbytek startovního pole se zapojilo do hromadné havárie.

Po dlouhém odklizení se do závodu bylo schopno vrátit pouze osm vozů. První čtyři, opravené Audi Robina Frijnse a tři jezdci z konce startovního pole: Mostert, O´Young a Yoshimoto. S jednokolovou ztrátou se na trať vydal Engel, který měl technické problémy.

Ve zbytku sedmnáctiminutového závodu se na trati již nic neudálo.

Výsledky kvalifikačního závodu:

 1. Edoaro Montara
 2. Augusto Farfus
 3. Raffaele Marciello
 4. Robin Frijns
 5. Chaz Mostert
 6. Darryl O´Young

COMMENTS

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Autor článku má pravdu, že ve zbytku sedmnáctiminutového závodu se na trati už skutečně nic neudálo. Při tak malém počtu zbylých aut se nic zajímavého na trati ani udát nemohlo. Zajímavé na této trati jsou pouze kolize, avšak ta letošní (byť masivní) byla velmi špatně pokryta kamerami, takže ty milionové škody, které na těch krásných autech vznikly, nepřinesly ani kýžený divácký efekt. Loni se tam jezdilo alespoň po střeše…

 • DISQUS: 0