GT2 Motorsport i letos na dvou kolech. Giesler zahajuje na Slovakiaringu novou sezonu Alpe Adrie

I letošní ročník mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria bude s účastí stáje GT2 Motorsport. Při úvodním podniku na Slovakiaringu ji bude reprezentovat Nikolas Giesler ve třídě Supersport 300. Šestnáctiletý mladík jede na Slovensko s cílem být v nejlepší desítce.

"Slovakiaring je jedním z mých nejoblíbenějších okruhů. Moc se těším, až si tu zazávodím," říká šestnáctiletý mladík, který letos vstupuje do své teprve druhé motocyklové sezony.

Letošní sezona se bude u Gieslera v porovnání s tou loňskou lišit mimo jiné i v technice. Zatímco loni usedal na stroj značky Yamaha, pro letošek se přesunul na Kawasaki. S tou už letos odjel dva podniky seriálu pořádaného agenturou Dafit Filla Racing Agency a rovněž Jarní cenu Brna. Při všech těchto startech si nový stroj pochvaloval a věří, že i na Slovakiaringu mu pomůže.

"Je to trať, která by měla Kawasaki svědčit. Myslím si, že i zde to pro mě bude snazší než s Yamahou," předpokládá.

Při Jarní ceně Brna byl Giesler ve třídě Supersport 300 velmi blízko ke stupňům vítězů. V jedné z jízd totiž obsadil čtvrtou pozici. Během slovenského víkendu ale očekává mnohem těžší boj o pódium.

"Pojedou zde o hodně rychlejší jezdci, než jsem já. Pokud bych se vešel do nejlepší desítky, byl bych spokojen. To by se mi líbilo," zůstává nohama na zemi.

Na Slovensku se Giesler pokusí vytěžit maximum i z poznatků, které mu předal Lukáš Pešek. Bývalý jezdec MotoGP a vítěz dvou závodů MS ve třídě do 125 ccm je koučem Nikolase již od loňského prosince.

"Moc mu děkuji, jsem mu vděčný. Mohu se díky němu zlepšovat ve sportu, který mě baví. Děkuji i stáji GT2 Motorsport za podporu," dodává.

Polák se přidá později

Zastoupení stáje GT2 Motorsport v letošním ročníku Alpe Adrie bude větší než jednočlenné. Během sezony se totiž v seriálu ukáže také Stanislav Polák. Ten bude stejně jako v předchozích letech účinkovat v kategorii Superbike. První podnik na Slovakiaringu ale vynechá z rodinných důvodů.

Polák se letos pokusí udělat další krok dopředu ve své výkonnosti. Loňský ročník pro něj skončil celkovým sedmým místem.

Foto: Dušan Belica, Dafit Filla Racing Agency

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.