GT2 Motorsport na Masarykově okruhu se dvěma vozy

Stáj GT2 Motorsport nasadí v posledním letošním podniku ESET Cupu na Masarykově okruhu v Brně dva vozy. Zatímco do Lamborghini Huracán usedne Bolek Waszek, s Porsche 911 GT3 Cup pojede Petr Brecka.

Na Automotodromu Brno vrcholí tento víkend letošní ročník ESET Cupu. Ve startovní listině ani tentokrát nechybí stáj GT2 Motorsport. Znojemský tým vyšle do boje dva vozy – Lamborghini Huracán a Porsche 911 GT3 Cup. Zatímco za volantem Lamborghini uvidíme Bolka Waszka, s Porsche nastoupí Petr Brecka.

Pro Petra Brecku půjde letos v ESET Cupu o třetí vystoupení. První dva starty si připsal při předchozích podnicích v Grobniku a na Slovakiaringu. I tentokrát bude kromě třídy GTC bojovat o body také do hodnocení GT3.

Již při předchozích závodech Brecka ukázal, že má potenciál bojovat v rámci obou tříd na špici. Při sprintových závodech třídy GTC si již připsal dvě pódiová umístění v chorvatském Grobniku, kdy v obou víkendových kláních skončil na třetí příčce. Ve vytrvalostních závodech se mu ale dařilo ještě více. Zatímco v Grobniku obsadil společně s Karlem Neffem druhou příčku jak ve třídě GTC, tak v GT3, na Slovensku třídu GTC dokonce vyhrál a skončil třetí v GT3.

Petr Brecka se pokusí v Brně dosáhnout dalšího dobrého výsledku. Foto: Petr Frýba

Na co navazovat bude mít v Brně také Bolek Waszek. Tomu se v barvách GT2 Motorsportu podařilo uspět již před dvěma týdny na Slovakiaringu. Tam dokončil hodinový vytrvalostní závod na druhé příčce ve třídě GTC.

„Jsme opět připraveni udělat maximum pro to, abychom našim jezdcům pomohli k dosažení co nejlepších výsledků. Soupeři nám to ale určitě nedají zadarmo, nebude to tedy jednoduché. Klíčovým faktorem bude správné hospodaření s pneumatikami. Vzhledem k hrubému povrchu trati je totiž tento okruh na pneumatiky hodně náročný,“ říká majitel týmu GT2 Motorsport Milan Galáš.

Brněnský podnik odstartoval již v pátek kvalifikacemi. A u GT2 Motorsportu v nich vybojovali slibné výchozí pozice pro sobotní závody. Zatímco do prvního sprintu se Petr Brecka kvalifikoval jako druhý ve třídě GTC, pro vytrvalost získal v tomto hodnocení pole position. Druhé místo obsadil v GTC při vytrvalostní kvalifikaci Bolek Waszek.

Úvodní foto: Petr Frýba

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.