GT2 Motorsport se představí v Grobniku s Breckou a Neffem

Stáj GT2 Motorsport čeká během nadcházejícího víkendu v chorvatském Grobniku čtvrtý letošní podnik ESET Cupu. Do něj nasadí vůz Porsche 911 GT3 Cup, za jehož volant usednou Petr Brecka a Karel Neffe.

Letošní sezona seriálu ESET Cup pokračuje tento víkend čtvrtým podnikem. Jeho dějištěm je okruh v chorvatském Grobniku. V akci se ukáže mimo jiné i tým GT2 Motorsport. Znojemská stáj nasadí vůz Porsche 911 GT3 Cup. Ten bude v obou sprintových závodech pilotovat Petr Brecka. V sobotní hodinové vytrvalosti pak Brecku doplní Karel Neffe. Pro oba půjde na trati ležící nedaleko města Rijeka o první start.

„V rámci přípravy jsme si prošli data z předchozích závodů a také jsme sledovali onboard záběry. Už jsme letos i několikrát testovali, i když ne v Grobniku. Máme za sebou mimo jiné i osmihodinový závod na Slovensku,“ říká Karel Neffe před začátkem víkendu.

Jednou z výzev, se kterou se budou muset závodníci během chorvatského víkendu poprat, budou vysoké teploty.   I na ty je ale posádka GT2 Motorsportu připravena.

„Při vytrvalostním závodě na Slovensku jsme si to vyzkoušeli. Teplota měla třicet sedm stupňů ve stínu a oba jsme strávili ve voze dvě a půl až tři hodiny. Je to dost náročné a extrémně vyčerpávající. Ale těším se na to,“ dodává Neffe.

Z loňska má GT2 Motorsport na Grobnik příjemné vzpomínky. Libor Milota totiž tehdy ovládl oba víkendové sprintové závody vozů GT. Triumfoval navíc i ve vytrvalostním klání, během kterého se střídal za volantem se Sergejem Pavlovcem.

Loni dělal GT2 Motorsportu v Grobniku radost zejména Libor Milota. Foto: GT2 Motorsport

Úvodní foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.