GT2 Motorsportu přinesl Slovakiaring trofeje na všech frontách

Předposlední letošní podnik ESET Cupu na Slovakiaringu skončil pro tým GT2 Motorsport pódiovým výsledkem ve všech kategoriích. Trofeje stáj vybojovala jak v celkovém pořadí GT vozů, tak třídě GT3, v GTC i formulových závodech.

Na Slovakiaringu se o víkendu konal předposlední podnik letošního ročníku ESET Cupu. Zúčastnila se ho mimo jiné i znojemská stáj GT2 Motorsport, která do boje vyrukovala hned se čtyřmi vozy. Zastoupení měla mimo jiné i ve vrcholné třídě vozů GT, tedy v GT3. Zde nastoupil s Mercedesem-AMG GT3 Libor Milota. Ve třídě GTC zase tým nasadil vozy Lamborghini Huracán a Porsche 911 GT3 Cup. Do Lamborghini usedl při sprintech Dennis Waszek a ve vytrvalosti jeho otec Bolek Waszek. S Porsche závodil Petr Brecka. Ve formulových závodech se zase představil Václav Šafář.

Osm pohárů z gétéček

Závody vozů GT přinesly GT2 Motorsportu hned osm umístění na stupních vítězů. Ve všech závodech si dojelo pro "bednu" Lamborghini. Dennis Waszek obsadil v rámci obou sprintů třídy GTC druhou příčku. Jeho otec Bolek Waszek dosáhl v hodinovém vytrvalostním závodě stejného výsledku.

Na stupně vítězů se ale podíval i Petr Brecka. Ten zazářil ve vytrvalostním závodě, kde třídu GTC vyhrál. A aby toho nebylo málo, obsadil třetí místo v rámci třídy GT3, do které rovněž bodoval, a i v celkovém pořadí vozů GT.

Petr Brecka ve vytrvalostním závodě zvítězil. Foto: Petr Frýba

Na pódiové umístění dosáhl při svém návratu do ESET Cupu rovněž Libor Milota. V sobotu ho sice provázela smůla, v nedělním sprintu ale dovezl svůj Mercedes do cíle na druhé příčce v rámci třídy GT3. Navíc skončil třetí v celkovém hodnocení GT.

„Byl to nesmírně náročný víkend. Nebýt Radicalu, který se při druhém sprintu dostal mezi mě a Marcina Jedlinského, tak bychom byli mnohem více vepředu. I tak ale naše ztráta na Marcina nebyla veliká. I přesto, že jsme měli poškozené auto ze soboty, tak si myslím, že jak časy, které jsme zajížděli, tak i celý ten závod se dají ohodnotit pozitivně. Byl to náročný víkend. Neodnášíme si z něj špatné dojmy, mohlo to ale být výrazně lepší,“ okomentoval Milota svůj návrat do ESET Cupu.

Liboru Milotovi přinesl nedělní závod pódium. Foto: Petr Frýba

Na pódiu i Šafář

Pro Václava Šafáře se jednalo o první letošní vystoupení na závodní dráze. Při něm nastoupil s monopostem Dallara 308 Mugen, kterou měl zapůjčenou od týmu Chabr Motorsport. A i on se podíval na stupně vítězů. Na ně vystoupil hned po prvním závodě víkendu. Ten totiž dokončil v rámci hodnocení F3 na bronzové příčce.

„S víkendem jsem spokojený. V sobotním závodě se podařilo zajet pódium. To bylo maximum. V neděli to i přes veškerou snahu na lepší než na čtvrté místo v rámci F3 nebylo. Byl to můj první letošní start a rovněž jsem poprvé usedl do formule 3 od Chabr Motorsportu. Potřebujeme více času na vyladění auta a více trénovat. Potom můžeme bojovat i o vítězství,“ říká Šafář.

Václav Šafář skončil v sobotu třetí. Foto: Petr Frýba

Poslední podnik letošního ročníku ESET Cupu se uskuteční o víkendu 3.-5. září v Brně.

Úvodní foto: Petr Frýba

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.