Guan Yu Zhou bude vývojovým jezdcem Techeetahu

Guan Yu Zhou bude vývojovým jezdcem Techeetahu

Stáj Techeetah bude mít nového vývojového jezdce. Čínskou stáj, která prozatím kraluje čtvrté sezoně Formule E, posílí Guan Yu Zhou. Techeetah ozná

Staněk se s Mugellem rozloučil sedmým místem
Staněk si na Hungaororingu připsal jedno nováčkovské pódium
Hildebrand znovu nastoupí v Indy 500

Stáj Techeetah bude mít nového vývojového jezdce. Čínskou stáj, která prozatím kraluje čtvrté sezoně Formule E, posílí Guan Yu Zhou.

Techeetah oznámil jméno pilota, který bude zastávat u stáje roli vývojového jezdce. Bude jim talentovaný čínský závodník Guan Yu Zhou, který na konci května oslaví teprve 19. narozeniny.

“Jsem šťastný, že se mohu připojit k Techeetahu jakožto vývojový jezdec. Formule E je opravdu zajímavé místoa bude skvělé zde získat nějaké zkušenosti a pomoci Techeetahu na simulátoru s vývojem,” řekl čínský pilot.

Z příchodu nového vývojového jezdce má radost také šéf týmu Mark Preston: “Jsem rád, že můžeme Zhoua přivítat v Techeetahu jako vývojového jezdce. Zhou je velmi talentovaný pilot a pomůže nám s vývojem. Jelikož je testování během sezony omezeno, je pro nás vývoj nesmírně důležitý a je skvělé, že jej máme na palubě. Jean-Eric a André soutěží v letošní sezoně také v jiných sériích, takže mít k dispozici talentovaného závodníka pro práci na simulátoru je pro nás cenné. Doufáme, že Jean-Eric, André a naši inženýři dají Zhouovi neocenitelné zkušenosti, které mu pomohou uspět v jeho kariéře,” řekl Preston.

Zhou dosáhl svého největšího úspěchu v sezoně 2015, která byla jeho premiérovou ve formulovém závodění. Tehdy se mu v Italské Formuli 4 podařilo vybojovat titul vicemistra. Poslední dvě sezony Zhou strávil v Evropské F3 a v loňském roce zde skončil na celkovém slušném osmém místě. V tomto šampionátu bude působit také v letošním roce. Zhou je zároveň členem jezdecké akademie Ferrari.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0