Guerrieri a Michigami se zúčastní domácích závodů WTCC

Guerrieri a Michigami se zúčastní domácích závodů WTCC

Světový šampionát cestovních vozů FIA WTCC sice má letní přestávku, ale závody v Argentině a posléze asijská část sezony se kvapem blíží. I proto už n

Před sezonou FIA WTCC: Nezávislí jezdci
Campos Racing se bude starat o čínské monoposty ve Formuli E
Calko a Soong absolvují s Campos Racingem finále FIA WTCC v Macau

Světový šampionát cestovních vozů FIA WTCC sice má letní přestávku, ale závody v Argentině a posléze asijská část sezony se kvapem blíží. I proto už nyní víme, že se závodů v Argentině a Japonsku zúčastní domácí jezdci, pro které to bude ve WTCC premiéra.

Na okruhu v Termas de Rio Hondo usedne do kokpitu Chevroletu Cruze týmu Campos Racing Esteban Guerrieri, jenž má zkušenosti např. s šampionáty Indy Lights, Formula Renault 3.5 nebo Super Formula. V současnosti závodí v nejprestižnějším argentinském seriálu cestovních vozů TC2000.

“Je to skvělá příležitost. To se nestává každý den, že jdete závodit do WTCC. Moc se na to těším. V Evropě se mi mockrát stalo, že jsem prostě musel sednout do auta, které jsem vůbec neznal a vždycky se mi takto dařilo. Pechito se ve WTCC ukazuje naprosto fantasticky a dá se říct, že by svými výkony mohl otevřít dveře pro další jezdce z latinské Ameriky,” řekl Guerrieri.

V Japonsku, na trati v Motegi, se zase představí domácí jezdec Ryo Michigami, který jezdí s vozy Honda již od roku 1998. Má zkušenosti např. i ze Super GT.

“V Motegi budu závodit svou duší a srdcem a budu chtít využít všechny mé zkušenosti. Honda mi dala skvělou příležitost ukázat se před domácím publikem. Loni jsem se podílel na vývoji vozu pro WTCC a tento šampionát jsem také hodně sledoval,” prozradil Michigami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0