Hanika nastoupí v Le Mans s Canepou a Fritzem

Hanika nastoupí v Le Mans s Canepou a Fritzem

Karel Hanika už zná jména svých spolujezdců pro letošní ročník motocyklových 24 hodin Le Mans. U stáje YART Yamaha s ním utvoří posádku Niccoló Canepa a Marvin Fritz.

Cílem Buggyry je Le Mans
České motocyklisty čeká 24 hodin Le Mans až v září
Motocyklové Le Mans potkal druhý přesun

I v letošní sezoně FIM EWC budeme vídat Karla Haniku v barvách stáje YART Yamaha. A český závodník nyní už ví, s kým se bude dělit o motocykl při úvodním podniku sezony, který se uskuteční o víkendu 17.-18. dubna a bude jím dvacetičtyřhodinovka v Le Mans. Haniku v ní doplní Niccoló Canepa a Marvin Fritz. Jako rezervní jezdec odcestuje s YART Yamahou do Francie Michael Laverty.

Hanika pokračuje u YART Yamahy

Po boku Canepy a Fritze nepojede Hanika poprvé. Do podniku 24 hodin Le Mans totiž tato trojice nastoupila společně také loni a obsadila čtvrté místo. Spolu se ale zúčastnili také dvanáctihodinovky v Estorilu, kde z toho již bylo vítězství. V celkovém pořadí ročníku 2019/2020 obsadili Canepa, Fritz a Hanika druhou příčku.

Hanika s Fritzem se ale během sezony 2019/2020 radovali ze dvou triumfů. Kromě zmíněného portugalského prvenství vystoupili na nejvyšší stupeň i po osmihodinovém závodě v Sepangu. Tehdy ale s nimi posádku netvořil Fritz, ale Broc Parkes.

Hanikova zlatá tečka za vytrvalostní sezonou

Zdroj a úvodní foto: FIM EWC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0