Hanika pojede v Mostě WSBK, v nižších kategoriích nastoupí hned šest Čechů

Karel Hanika si po třech letech opět zazávodí v superbikovém mistrovství světa. Brněnský jezdec obdržel divokou kartu pro srpnový podnik v Mostě. V nižších kategoriích nastoupí kromě stálých účastníků třídy Supersport 300 Olivera Königa a Petra Svobody také Ondřej Vostatek (Supersport), Jiří Mrkývka (Supersport), Filip Feigl (Supersport 300) a Matyáš Červenka (Supersport 300).

O víkendu 7.-8. srpna zavítá mistrovství světa superbiků poprvé na Autodrom Most. A při premiéře tohoto šampionátu na severozápadě Čech bude mít ve startovní listině zastoupení také Česká republika. Divokou kartu pro tento podnik totiž obdržel Karel Hanika.

Pro brněnského jezdce nepůjde ve WSBK o první start. Hanika se v seriálu objevil již v roce 2018 při podniku na americkém okruhu Laguna Seca. Tehdy osedlal Yamahu stáje Guandalini Racing a v obou víkendových závodech bodoval. Zatímco v tom prvním bral tři body za 13. příčku, ve druhém mu 14. místo vyneslo další dva body.

A do počtu pochopitelně Hanika nechce být ani tentokrát: „Uvědomuji si, že v superbikovém mistrovství už jedou opravdové hvězdy, nechci se ale jenom zúčastnit. Rád bych se popral o výsledek,“ říká jezdec stáje YART Yamaha ve vytrvalostním mistrovství světa FIM EWC.

V roce 2018 dokázal Karel Hanika na okruhu Laguna Seca bodovat v obou víkendových závodech. Foto: Karel Hanika/Facebook

Šest Čechů v doprovodných kategoriích

Hanika ale není jediným našim závodníkem, který během mosteckého víkendu nastoupí na divokou kartu. Tu totiž obdrželi také Ondřej Vostatek, Jiří Mrkývka, Filip Feigl a Matyáš Červenka. Zatímco Vostatek s Mrkývkou doplní startovní pole kategorie Supersport, Feigl s Červenkou nastoupí ve třídě Supersport 300. Červenka už má se světovým šampionátem kategorie Supersport 300 zkušenosti. Loni totiž odjel v barvách týmu Jakuba Smrže úvodních pět podniků. Pro Feigla půjde v tomto seriálu o premiéru, stejně tak jako pro Vostatka a Mrkývku v mistrovství světa supersportů.

Ondřeje Vostatka můžeme letos vídat ve španělském šampionátu supersportů a v evropském mistrovství Moto2. Foto: Ondřej Vostatek/Facebook

Při doprovodných závodech mistrovství světa superbiků tak uvidíme v Mostě hned šest českých závodníků. S výjimkou zmíněné čtveřice, která pojede na divokou kartu, nebudou chybět ani pravidelní účastníci kategorie Supersport 300 Oliver König z týmu Movisio by MIE a jezdec stáje WRP Wepol Racing Petr Svoboda.

Stáj WRP Wepol Racing navíc účinkuje kromě třídy Supersport 300 i v kategorii Supersport s britským jezdcem Dannym Webbem. Ten ovšem do posledních dvou podniků nemohl nastoupit kvůli zranění a nahradil ho Eugene McManus z Irska. Uvidíme ale také tým Accolade Smrž Racing, který v Supersport 300 nasazuje španělskou dvojici Víctor Rodríguez a José Luis Pérez González.

Úvodní foto: Karel Hanika/Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.