Hanika pokračuje u YART Yamahy

Karla Haniku budeme v barvách stáje YART Yamaha vídat také během nadcházející sezony FIM EWC. Brněnský jezdec se s rakouským týmem dohodl na pokračování spolupráce.

Karel Hanika bude hájit barvy rakouské stáje YART Yamaha také během příští sezony Mistrovství světa vytrvalostních závodů silničních motocyklů (FIM EWC). Brněnský jezdec oznámil pokračování spolupráce s tímto týmem na své facebookové stránce.

“V příštím roce budu pokračovat s týmem YART Yamaha v EWC. Mám velkou radost a myslím si, že budeme mít skvělý tým jako letos, a velkou podporu od Yamaha Factory. Cíle máme ty nejvyšší a těším se, až s týmem začneme pracovat na nové motorce,” napsal v příspěvku na zmíněné sociální síti.

Haniku jsme během uplynulého ročníku (2019/2020) FIM EWC mohli u YART Yamahy vidět třikrát. Nastoupil za ni při prosincové osmihodinovce v Sepangu, při srpnových 24 hodinách Le Mans a nakonec v zářijovém dvanáctihodinovém závodě v Estorilu.

Hned při prvním startu se mohl společně s parťáky Niccolem Canepou a Brocem Parkesem radovat z vítězství, a to i přesto, že celý deštěm zkrácený závod absolvoval Canepa sám. V Le Mans nastoupil s Canepou a Marvinem Fritzem a po startu z pole position dojela posádka jako čtvrtá. V Estorilu získala trojice Canepa, Fritz, Hanika vítězství. V celkovém pořadí skončila YART Yamaha druhá.

V barvách stáje YART Yamaha letos Karel Hanika absolvoval mimo jiné i motocyklové 24 hodin Le Mans. Foto: Karel Hanika/Facebook

Titulní fotografie: Karel Hanika/Facebook