Hanika pokračuje u YART Yamahy

Karla Haniku budeme v barvách stáje YART Yamaha vídat také během nadcházející sezony FIM EWC. Brněnský jezdec se s rakouským týmem dohodl na pokračování spolupráce.

Moto GP: Češi budou startovat ve všech kubaturách. Poprvé po dvaatřiceti letech
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další
Čeští jezdci úspěšně vstoupili do šampionátu Moto 3

Karel Hanika bude hájit barvy rakouské stáje YART Yamaha také během příští sezony Mistrovství světa vytrvalostních závodů silničních motocyklů (FIM EWC). Brněnský jezdec oznámil pokračování spolupráce s tímto týmem na své facebookové stránce.

“V příštím roce budu pokračovat s týmem YART Yamaha v EWC. Mám velkou radost a myslím si, že budeme mít skvělý tým jako letos, a velkou podporu od Yamaha Factory. Cíle máme ty nejvyšší a těším se, až s týmem začneme pracovat na nové motorce,” napsal v příspěvku na zmíněné sociální síti.

Haniku jsme během uplynulého ročníku (2019/2020) FIM EWC mohli u YART Yamahy vidět třikrát. Nastoupil za ni při prosincové osmihodinovce v Sepangu, při srpnových 24 hodinách Le Mans a nakonec v zářijovém dvanáctihodinovém závodě v Estorilu.

Hned při prvním startu se mohl společně s parťáky Niccolem Canepou a Brocem Parkesem radovat z vítězství, a to i přesto, že celý deštěm zkrácený závod absolvoval Canepa sám. V Le Mans nastoupil s Canepou a Marvinem Fritzem a po startu z pole position dojela posádka jako čtvrtá. V Estorilu získala trojice Canepa, Fritz, Hanika vítězství. V celkovém pořadí skončila YART Yamaha druhá.

V barvách stáje YART Yamaha letos Karel Hanika absolvoval mimo jiné i motocyklové 24 hodin Le Mans. Foto: Karel Hanika/Facebook

Titulní fotografie: Karel Hanika/Facebook