Hanika začne v Estorilu z pole position

Hanika začne v Estorilu z pole position

Na okruhu v portugalském Estorilu vrcholí tento víkend sezona FIM EWC. A velmi dobře si zatím vede Karel Hanika. Český jezdec zajistil v kvalifikaci týmu YART – Yamaha pole position.

Karel Hanika při premiéře v MOTO 3
Karel Hanika dnes poprvé trénoval v Mugellu
Na domácí Brno se Kája Hanika moc těší

Během nadcházejícího víkendu má světový vytrvalostní šampionát motocyklů FIM EWC na programu závěrečné dějství sezony 2019/2020. To se koná na okruhu v portugalském Estorilu, kde na jezdce v sobotu čeká dvanáctihodinový závod.

Ve startovní listině tohoto podniku můžeme najít mimo jiné i dvě česká jména. Zatímco součástí posádky rakouského týmu YART – Yamaha je Karel Hanika, za Team Bolliger Switzerland startuje Ondřej Ježek.

A zejména první jmenovaný zatím s průběhem závodního víkendu rozhodně nemůže být nespokojen. V kvalifikaci, která se konala ve čtvrtek a v pátek, si totiž společně se svými parťáky Niccolem Canepou a Marvinem Fritzem zajistil pro sobotní závod start z čelní příčky.

Motocykl se startovním číslem 7 zvítězil s průměrným časem v hodnotě 1:38,789. Zatímco ve čtvrtek při prvních kvalifikačních jízdách byl nejrychlejším jezdcem týmu Marvin Fritz (1:38,778), v pátek se vedlo nejlépe Hanikovi (1:38,660).

Teamu Bolliger Switzerland, za který spolu s Ondřejem Ježkem startují tento víkend Nigel Walraven a Jesper Pellijeff, patřilo po čtvrtku 11. místo. Nejrychlejší byl ten den Pellijeff s časem 1:41,628. V pátek byl díky výkonu v hodnotě 1:41,318 nejlepší Ježek. Celkově z toho byla pro švýcarský tým 13. příčka s průměrným časem 1:41,564.

Poslední závod sezony odstartuje v sobotu v 8:00 a potrvá do 20:00. Pokud by se stáji YART – Yamaha podařilo přetavit pole position ve vítězství, jednalo by se pro Karla Haniku pro druhé prvenství v této sezoně. Triumfovat se mu s rakouským týmem povedlo už v prosinci při osmihodinovém závodě v malajsijském Sepangu. Závod byl ale tehdy ovlivněn silným deštěm, kvůli kterému došlo k několika pozastavením a na Haniku nakonec vůbec nepřišla řada.

YART – Yamaha může stále pomýšlet na celkové prvenství. Po kvalifikaci, kde byla pětice nejrychlejších posádek odměněna systémem 5-4-3-2-1, patří stáji celkové třetí místo s 87 body. Ve hře stále zůstává 62,5 bodu.

Výsledky kvalifikace: 1. Karel Hanika – Niccoló Canepa – Marvin Fritz (YART – Yamaha, Yamaha) 1:38,789, 2. Josh Hook – Freddy Foray – Mike Di Meglio (F.C.C. TSR Honda France, Honda) 1:39,169, 3. Markus Reiterberger – Kenny Foray – Peter Hickman (BMW Motorrad World Endurance Team, BMW) 1:39,209… 13. Nigel Walraven – Jesper Pellijeff – Ondřej Ježek (Team Bolliger Switzerland, Kawasaki) 1:41,564.

Průběžné pořadí po kvalifikaci: 1.Suzuki Endurance Racing Team 129 bodů, 2. F.C.C. TSR Honda France 91 bodů, 3. YART – Yamaha 87 bodů… 11. Team Bolliger Switzerland 30 bodů.

Titulní fotografie: Karel Hanika/Facebook

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0