Hanikův parťák se zranil. Canepa boural při testech

Týmový kolega Karla Haniky pro nadcházející sezonu FIM EWC u stáje YART Yamaha Niccoló Canepa se zranil. Po pádu při testování ve Valencii si natřikrát zlomil levý kotník. První závod sezony by ale měl stihnout.

U stáje YART Yamaha se připravují na novou sezonu FIM EWC. Tento týden tým vyrazil na okruh Ricarda Torma ve Valencii. Tam od úterý do čtvrtka testoval se svou posádkou, kterou kromě českého závodníka Karla Haniky tvoří také Marvin Fritz s Niccolem Canepou.

Testování se ale neobešlo bez komplikací. Canepa totiž v úterý havaroval v desáté zatáčce a zlomil si natřikrát kotník své levé nohy. „Možná jsem na to tlačil trochu moc. Trať navíc stále byla trochu špinavá a když jsem vjížděl do desáté zatáčky, dostal jsem obrovský highsider, asi ten největší, který jsem kdy dostal. Airbag v mé kombinéze zafungoval perfektně, dopadl jsem ale tvrdě na svůj levý kotník a utrpěl tři zlomeniny,“ popsal Ital svůj incident.

O den později Canepa podstoupil dvouhodinovou operaci, během které se lékařům podařilo zlomeniny zpevnit. Canepa věří, že se mu podaří zotavit včas a stihne úvodní podnik letošního ročníku. Tím bude o víkendu 17.-18. dubna závod 24 hodin Le Mans.

„Zpevnit zlomeniny nebylo lehké, ale doktoři byli s výsledkem velice spokojeni a jsou přesvědčení o tom, že se zcela zotavím. Jakmile to přestane bolet, začnu s rehabilitací. Jsem si jistý, že pro první závod sezony budu fit. Nemůžu se dočkat, až se zase posadím na motorku,“ dodal Canepa.

Optimistický je ohledně Canepova uzdravení ještě před prvním podnikem sezony také šéf stáje YART Mandy Kainz. Pokud by ale přeci jen nastoupit nemohl, je připraveno náhradní řešení, kterým by bylo nasazení testovacího jezdce Michaela Lavertyho.

Zdroj: Yamaha Racing, FIM EWC, úvodní foto: YART Yamaha