Historicky první vítězství v týmové časovce MAC3 bere Citroën

Historicky první vítězství v týmové časovce MAC3 bere Citroën

Světový šampionát cestovních vozů FIA WTCC má za sebou historicky vůbec první týmovou časovku MAC3, neboli Manufacturers Againts the Clock, což ve vol

Yvan Muller se stává týmovým kolegou Sébastiena Loeba v týmu Citroën Racing!
WTCC: López si dojel v dešti pro dominantní vítězství
WTCC: Citroëny dominovaly čtvrtku na Nordschleife

Světový šampionát cestovních vozů FIA WTCC má za sebou historicky vůbec první týmovou časovku MAC3, neboli Manufacturers Againts the Clock, což ve volném českém překladu znamená Automobilky Proti Časomíře. O těsné vítězství Citroënu se postaral Mehdi Bennani.

Na trať jako první vlétlo žluté trio vozů Lada a byl to Nick Catsburg, který měl za úkol stlačit čas ruského týmu. Trojice Tarquini, Valente, Catsburg se předvedla ve velmi dobrém světle a poté už jen čekala, jak zareaguje Honda a Citroën.

Rob Huff odpověděl hned během startu stintu japonské automobilky. Brit totiž pokazil start a celou svou časovku ztrácel na své týmové kolegy, díky čemuž skončila Honda během premiéry MAC3 na posledním místě.

Všechno to pak záleželo na Citroënu nebo lépe řečeno na Mehdim Bennanim, jenž uzavíral trio vozů z Versailles. Už se zdálo, že by Lada mohla zvítězit, ale první místo bral přeci jen Citroën díky Maročanovi, který protnul cílovou fotobuňku o tři setiny sekundy rychleji, jak Nicky Catsburg.

Citroën si tak připisuje do poháru konstruktérů 10 bodů, Lada 8 a Honda 6.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0