HKC bude mít v letošní sezóně opět vysoké cíle

HKC bude mít v letošní sezóně opět vysoké cíle

Mostecký HKC Racing Team bude mít v okruhové sezóně 2019 v ohni velmi žhavé želízko. Bude jím v létě sedmnáctiletý pilot dvoulitrové formule Renault

Kácovský odjížděl z Mugella spokojen
HKC Racing Team v Maďarsku: Nejdřív oheň, potom zlato
Stříbro pro HKC na úvod Mistrovství republiky

Mostecký HKC Racing Team bude mít v okruhové sezóně 2019 v ohni velmi žhavé želízko. Bude jím v létě sedmnáctiletý pilot dvoulitrové formule Renault Matěj Kácovský. Už za premiérovou účast v loňském ročníku Carbonia Cupu si tento juniorský jezdec vysloužil zvláštní cenu Talent roku a do letošní sezóny tak bude nastupovat s patřičnou motivací.

Matěje odmala fascinovaly motokáry a dětství trávil na tratích půjčoven doma i v zahraničí. Od sedmi let jezdil závodně, v sérii EasyKart jezdil český, italský a německý šampionát. Po řadě úspěchů za volanty motokár s motory o kubatuře 50, 60 i 100 kubických centimetrů přišel časd na postup do vyššího patra motoristického sportu a volba padla rovnou na monopost Formula Renault 2,0. Dohoda s mosteckou stájí HKC byla celkem rychlá a hned první testy ukázaly, že Matěj bude velmi platnou posilou. Zúčastnil se dvou posledních loňských podniků Carbonia Cupu. Na polském Silesiaringu dojel v září druhý a v Mostě v říjnu už suverénně vyhrál ve své třídě. Právě za tyto výkony mu také patří ocenění Talent roku 2018.

“Tohle je typický příklad práce naší HKC Akademie motorsportu. Matěj k nám přišel už jako vyzrálý motokárový jezdec, ale skvělou průpravu z nejmenších vozů okamžitě zúročil ve formuli, která je motokárám podobná. Okamžitě pochopil hlavní rozdíly, které spočívají ve využívání aerodynamiky a čekáme jeho výrazný jezdecký růst,” zmínil trenér Ivan Houzák.

V sezóně 2019 se Matěj Kácovský objeví ve formulových kategoriích mezinárodních závodů Zóny Střední Evropy a nastoupí i v německorakouské sérii Drexler Automotive Formula Cup. Na motokáry ovšem nezapomíná a pojede vybrané podniky českého, německého a italského šampionátu.

HKC Racing Team se svou líhní malých závodníků na motokárách pojede pochopitelně i republikový šampionát a také Pohár Autoklubu ČR. Po loňských úspěších a dvou mistrovských titulech nejmenších jezdců cítí mostecký tým velikou výzvu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0