HKC Racing uvidíme letos v motokárových a formulových závodech

Stáj HKC Racing představila plány pro sezonu 2021. Jejich součástí jsou starty v domácích i evropských motokárových závodech, ale také na formulové scéně v Mistrovství České republiky, ESET Cupu, Drexler Formel Cupu a Top Jet F2000.

Tým HKC Racing prozradil, co chystá pro letošní sezonu. Mosteckou ekipu uvidíme jednak v motokárových závodech, ale také na formulové scéně. Co se motokár týče, má stáj v plánu účast v domácím šampionátu Czech Kart Open, ale také starty v Evropě. Současně hodlá nasadit dva formulové monoposty v Mistrovství České republiky, středoevropském ESET Cupu, rakouském Drexler Formel Cupu a v italské sérii Top Jet F2000. Do nich usednou Matěj Kácovský a Jan Matyáš. Zatímco Kácovský pojede s formulí 3, Matyáš bude závodit v kategorii Formule Renault 2.0.

„Naše základna čítá na pětadvacet, většinou školou povinných, závodníků. Přípravku a její růst chceme dále rozvíjet v rámci naší HKC akademie motorsportu. Oba kluci (Kácovský a Matyáš – pozn. red.) jsou zároveň schopni na vysoké úrovni bodovat i v motokárových závodech ve vyšších kubaturách a třídách, jako je prestižní KZ2. Formule už jsou ovšem mnohem vyšší výzvou a právě díky motokárové průpravě se s ní Matěj i Honza vyrovnávají velice úspěšně,“ říká trenér jezdců HKC Racingu Ivan Houzák.

Matěj Kácovský by měl i letos závodit s formulí 3. Foto: HKC Racing

S formulí 3 stáje HKC Racing startoval Kácovský v Mistrovství ČR, ESET Cupu, Drexler Formel Cupu a Top Jet F2000 již loni. Pro Matyáše půjde naopak za volantem monopostu kategorie Formule Renault 2.0 o premiérový rok. Jeho jedinými formulovými zkušenosti jsou zatím starty ve dvou podnicích loňské sezony Carbonia Cupu s vozem F4. Jak Kácovského, tak Matyáše jsme loni mohli vídat také v motokárových závodech.

Zdroj a úvodní foto: HKC Racing