Homola proměnil pole positon v druhé místo, pak byl na Salzburgringu ještě desátý

Homola proměnil pole positon v druhé místo, pak byl na Salzburgringu ještě desátý

Salzburgring, dějiště pátého podniku TCR International Series, přál slovenskému pilotovi. Maťo Homola v Opelu Astra TCR začal útok na nejvyšší pozi

Dušan Borkovič se vrací do ETCC
Fulín nebo Homola? Československá bitva o evropský primát je tady!
Do TCR Eastern Europe přichází Dušan Borkovič

Salzburgring, dějiště pátého podniku TCR International Series, přál slovenskému pilotovi.

Maťo Homola v Opelu Astra TCR začal útok na nejvyšší pozice ziskem sobotní pole position. Druhý den v úvodním závodě ale po startu neudržel za sebou Srba Dušana Borkoviče, který se svojí Alfou Romeo závod opanoval.

Za slovenského jezdce se seřadili Pepe Oriola a James Nash v Seatu a Thomas Jäger s Opelem. Brzy však začal svoji cestu závodním polem kupředu Stefano Comini, který svoje Audi postupně prodral až za Homolu na třetí pozici.

Kolize dua Duncan Ende a Milovan Vesnič přivodila v polovině závodu výjezd safety car. Jenže než se k němu závodní pole dostalo, v deváté zatáčce rozbil svůj Volkswagen Golf GTI TCR exšampion WTCC Rob Huff a závodní víkend pro něj skončil.

Po restartu se sice Homola snažil vyzrát na vedoucího Borkoviče, ale marně. Naopak zatáčka číslo 9 ukončila zkázu stáje WRT, protože v ní rozbil auto “pro změnu” dosavadní lídr seriálu Jean-Karl Vernay. To byl také konec závodění, protože po žluté fázi byla po 14 kolech vyvěšena červená vlajka.

Záznam prvního závodu:

Druhý nedělní podnik přinesl triumf Colciagovi a týmu M1RA. Jeho Hondy Civic totiž obsadily první dvě místa – druhý dojel Maďar Attila Tassi. Také tentokrát série havárii přinutila vyjet na trať safety car. Na vině byl nebezpečně “zaparkovaný” Oriolův Seat v kačírku.

Jako třetí viděl šachovnicový prapor Stefano Comini, který se při Vernayově nule posunul se 125 body  do vedení. Druhý Colciago ztrácí pouhé tři body, Vernay na třetí pozici zůstal na 113.

Homola se z devátého místa na startu druhé jízdy udržel v top 10, kterou na desátém místě uzavíral. V celkovém pořadí se slovenský pilot v barvách stáje DG Sport Compétition posunul na 11. pozici, v této sezoně utržil zatím 44 bodů.

Záznam druhého závodu:

Výsledky první jízdy ZDE

Výsledky druhé jízdy ZDE

Foto: TCR Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0