Homola se dočkal v Brně prvního vítězství v letošní sezoně, Matějovský navýšil náskok

Homola se dočkal v Brně prvního vítězství v letošní sezoně, Matějovský navýšil náskok

Slovenský mladík Maťo Homola se konečně dočkal. Nejenže včera slavil zisk pole position, ale co je nejdůležitější, podařilo se mu ji přetavit ve vítěz

Do TCR Eastern Europe přichází Dušan Borkovič
Dušan Borković od příštího roku v TCR
Borkovič přijde o finále WTCC v Macau

Slovenský mladík Maťo Homola se konečně dočkal. Nejenže včera slavil zisk pole position, ale co je nejdůležitější, podařilo se mu ji přetavit ve vítězství v prvním závodě a ve druhé místo v druhé závodní jízdě. 

V naprostou krasojízdu Maťa Homoly se změnil první závod FIA ETCC. Slovenskému borci nestačil jak Dušan Borkovič, tak ani Petr Fulín. Český jezdec nemá na souboje s Borkovič příliš dobré vzpomínky a tak se do bezhlavých ataků nehnal. Těsně před koncem závodu však Fulínův Seat zasáhla sprška kamínků, což mimo jiné schytalo i boční okýnko. Pořadí Single Make Trophy se tak do konce závodu neměnilo. Homola si připsal první vítězství, druhý skončil Borkovič a třetí Fulín. Ve třídě TC2 se radoval z vítězství suverén letošní sezony Michal Matějovský.

Těsně před startem druhého závodu přišlo nechtěné drama. Seat Petra Fulína potřeboval před druhou závodní jízdou nové boční okénko. To vyřešili mechanici týmu Křenek Motorsport velmi ladně, když okénko nahradili průhlednou fólií. Mnohem důležitější však byly další potřebné opravy a český reprezentant tak vyjížděl na startovní rošt opravdu v posledních vteřinách před uzavřením boxové uličky. Všechna práce na voze však vzala za své ve chvíli, když se jeden z komisařů rozhodl, poněkud nešetrně, vyloučit Petra Fulína ještě před startem samotného závodu.

Ve druhém závodě se pak radoval z vítězství Dušan Borkovič, před druhým Homolou a třetím Kajaiou. Michal Matějovský opět ovládl hodnocení třídy TC2 a navíc dojel na velmi solidním pátém místě absolutně. Díky tomu má před druhým Peterem Riklim 18 bodový náskok před předposledním závodním víkendem, který se uskuteční za dva týdny v belgickém Zolderu.

Výsledky 1. závodu
Výsledky 2. závodu

IMG_2213

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    To nebyla folie, ale brachova plastenka. Odchytl si nas nekdo z tymu ze by se jim to hodilo misto okenka 😀

  • DISQUS: 0