Rieger zakončí sezonu Carbonia Cupu před domácími fanoušky. První pětka bude úspěch, uvědomuje si

Umístění v první pětici bude úspěchem, uvědomuje si již jistý šampion Carbonia Cupu v kategorii D4 Honza Rieger před posledním podnikem letošní sezony. Ten se uskuteční na Riegerově domácím okruhu v Mostě a český jezdec při něm bude čelit nezvykle vysoké konkurenci.

"Je to naše domácí trať, takže nejoblíbenější z kalendáře. Do Mostu se na nás vždy přijde podívat spousta našich fanoušků, ale také známí a partneři. Pro nás jde tedy o nejatraktivnější závod v sezoně. To platí obzvláště pro tento podzimní podnik. Vždy tu totiž startuje spousta vozů," říká Rieger, který si díky dvěma triumfům na Slovakiaringu definitivně zajistil titul ve třídě D4.

V Mostě Rieger nepojede tento rok poprvé. Carbonia Cup tu totiž závodil již v dubnu a poté také v červenci. Zatímco při dubnovém klání si dojel s minutovým náskokem pro suverénní vítězství, v červenci nestačil na Jana Wagenknechta a dojel druhý. Tentokrát si ale vzhledem k početné konkurenci nedělá velké naděje na stupně vítězů.

"Honza Wagenknecht, který jede s dvoulitrovým Renaultem, má bohužel výrazně lelší vůz než my a navíc to v něm umí. Na něj tedy nemáme šanci dosáhnout. Dvoulitrových Renaultů navíc pojede více. Řekl bych, že papírově se momentálně nacházíme na pátém místě a když vezmeme do úvahy vozy F4, tak možná i ještě někde dále. Kdybychom dojeli do pátého místa, byli bychom rádi. Pokud by se nám podařila celková bedna, byl by to za této konkurence opravdu úspěch," je pilot monopostu Gloria C8F realistou.

Před posledním podnikem u Riegera stále žije šance na zisk celkového vítězství ve skupině D. Za vedoucím Ralfem Gläserem, který závodí s F4 ve třídě D5, totiž zaostává pouze o jeden bod. Ani v tomto případě ale není moc velkým optimistou.

"Vždy jedeme na vítězství a samozřejmě bychom si moc přáli, kdybychom ho překonali. Kvůli výpadkům, které jsme letos měli, to teď ale nemáme ve svých rukou. Vzhledem ke konkurenci v D4 to navíc nevypadá úplně nadějně. Byl by to příjemný bonus na konec sezony. Pokusíme se získat co nejvíce bodů, ale ta šance není úplně velká," uznává.

Jezdci do celkového pořadí nezískávají body za umístění v absolutní klasifikaci, ale za pozici, na kterou dosáhnou ve své třídě. Po skončení sezony bude každému smazán jeden nehorší výsledek.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.