Riegerův úspěšný týden. Na Slovakia Ringu získal první vítězství s Renaultem

Po sérii druhých míst to konečně vyšlo. Honza Rieger si při podniku Hankook Carbonia Cupu na Slovakia Ringu dojel pro své první vítězství s monopostem Formule Renault. Dosáhl na něj ve druhé jízdě.

Na premiérový letošní triumf v Hankook Carbonia Cupu dosáhl Rieger jen tři dny po úspěšné premiéře v seriálu F4 CEZ v Mostě. Tam se blýskl zejména při druhém závodě na mokru, kde skončil čtvrtý a postaral se tak o dosud nejlepší český výsledek v sérii.

Už před prvním závodem na Slovensku se zdálo, že má Rieger zaděláno na další úspěch. V kvalifikaci sice zajel druhý čas a na startovním roštu tak stál za svým hlavním letošním soupeřem Janem Wagenknechtem, trať ale byla mokrá. To jsou podmínky, které Riegerovi vyhovují. Na první vítězství to přesto ani tentokrát nestačilo.

„Po startu jsme sice chvíli bojovali o první místo, nakonec se nám ale nepodařilo dostat dopředu. Pak navíc trvalo příliš dlouho, než se ohřály pneumatiky a auto začal fungovat,“ mrzelo Riegera, který se tak musel spokojit s dalším stříbrným výsledkem.

V závěru závodu byl přitom jasně nejrychlejším vozem na dráze: „Výrazně jsme stahovali Wagenknechta. Jeli jsme o poznání rychleji než on. Jeho náskok už byl ale tak velký, že jsme ho nezvládli dojet,“ dodává.

Konečně to vyšlo!

Cílem prvního závodu sice Rieger projel cílem jako druhý, o pár hodin později už to ale konečně vyšlo. Šestinásobný celkový vítěz Hankook Carbonia Cupu s vozem Gloria C8F si dojel pro vítězství v monopostu Formule Renault. Rozhodl o něm hned po startu.

„Museli jsme se dopředu tak trochu proboxovat. Honza Wagenknecht na nás totiž ve velké rychlosti najížděl, což se nám nelíbilo. Proto jsme mu to oplatili. Nakonec jsme byli ti odvážnější my,“ popisuje předjížděcí manévr z úvodu, po kterém se vydal na suverénní cestu za triumfem.

Hankook Carbonia Cup letos bude mít na programu ještě dva podniky. Ten předposlední se bude konat v pondělí 18. září na maďarském Pannonia Ringu. Finále bude v neděli 15. října hostit Autodrom Most. Rieger se ve třídě D4 momentálně nadchází na průběžném druhém místě. Na vedoucího Wagenknechta ztrácí 20 bodů.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.